Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites patronāžas un sadarbības projekti


Patronāžas

Akcija “Meklējam sirdsmāsiņu”

Novērtējot nozīmīgo medmāsu darbu, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levites kundze ir kļuvusi par akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” patronesi un 2019. gada 12. novembrī piedalījās akcijas atklāšanas pasākumā.

12.11.2019. Andra Levites kundze piedalās akcijas "Meklējam sirdsmāsiņu" atklāšanā

Akcija “Meklējam sirdsmāsiņu” norisinās jau 11 gadus, un tās mērķis ir pievērst uzmanību māsu darbam Latvijā, palielināt māsu profesijas prestižu, neaizmirstot, ka tieši viņas ir tās, no kurām ir atkarīgs pacienta veiksmīgas izveseļošanās process un aprūpe tā laikā.  2019. gada akcijā, atzīmējot Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) 120 gadu jubileju, akcijā piedalījās visas BKUS medicīnas māsas.

2020. gada 31. janvārī Rīgas pilī notika akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” noslēguma pasākums, kurā “sirdsmāsiņas” sveica akcijas patronese Andra Levite un Valsts prezidents Egils Levits (A. Levites uzruna, E. Levita uzruna).

31.01.2020. Akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” noslēguma pasākums Rīgas pilī

Vairāk informācijas par akciju “Meklējam sirdsmāsiņu”.


Rīgas Dzemdību nama fonds

A. Levites kundze ir atsaukusies Rīgas Dzemdību nama aicinājumam un piekritusi uzņemties Dzemdību nama fonda patroneses pienākumus.

28.11.2019. Andra Levite apmeklē Rīgas Dzemdību namu

2019. gada 28. novembrī A. Levite apmeklēja Rīgas Dzemdību namu un iepazinās ar iestādes darbību un tās komandu, kā arī pārrunāja aktuālos jautājumus, kas saistīti ar Rīgas Dzemdību nama fonda darbību.

2020. gada 12. jūnijā Andra Levites kundze viesojās Rīgas Dzemdību namā un kopā ar Dzemdību nama fonda vadību Rīgas Dzemdību nama Intensīvās terapijas nodaļai pasniedza dāvinājumu – ierīci, kas jaundzimušajiem mēra oglekļa dioksīda un skābekļa daudzumu asinīs bez nepieciešamības veikt dūrienu un ņemt asins analīzes. Ierīce iegādāta par fondam saziedotajiem līdzekļiem.

12.06.2020. Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite kā Dzemdību nama fonda patronese piedalās īpaša dāvinājuma pasniegšanā Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo Intensīvās terapijas nodaļai

2020. gada 22. decembrī Rīgas Dzemdību namā, klātesot tikai Mātes un bērna aprūpes nodaļas darbiniekiem, tika atklātas renovētās Mātes un bērna aprūpes nodaļas jaundzimušo aprūpes telpas 3. stāvā. Atklāšanas pasākumu īpašu padarīja A. Levites kundzes sagādātais sveiciens Rīgas Dzemdību nama darbiniekiem un adītas zeķītes jaundzimušajiem, kas tiks dāvātas pirmajiem jauno aprūpes telpu apmeklētājiem.

Vairāk informācijas par Rīgas Dzemdību nama fondu.


Latvijas Paralimpiskā kustība

Lai atbalstītu paralimpiskās kustības attīstību Latvijā, Andra Levites kundze ir piekritusi kļūt par paralimpiskās kustības patronesi.

26. augustā A. Levite apmeklēja bērnu un jauniešu parasporta treniņnodarbību Elektrum Olimpiskajā centrā, kā arī tikās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu paralimpiskās kustības attīstības iespējas.

26.08.2020. Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite kā paralimpiskās kustības patronese apmeklē bērnu un jauniešu parasporta nodarbību, kā arī tiekas ar Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu paralimpiskās kustības attīstības iesp


Biedrība “Riga TechGirls”

2020. gada 3. jūnijā Andra Levites kundze piedalījās “Riga TechGirls” rīkotajā IT vēstnešu un mentoru programmas “TechMentors” atklāšanas pasākumā, kur mudināja sievietes aktīvāk izvēlēties karjeru IKT nozarē.

2020. gada 9. jūlijā Andra Levite teica uzrunu “Riga TechGirls” tiešsaistes konferences “Digitālā ekonomika un IT prasmes – izeja no COVID-19 krīzes” atklāšanā.

2020. gada 27. oktobrī A. Levites kundze video sveicienā uzrunāja “Riga TechGirls” bezmaksas tiešsaistes izglītības programmas “Iepazīsti Tehnoloģijas” pasākuma dalībniekus un izteica patiesu gandarījumu kļūt par “Riga TechGirls” patronesi un atbalstīt organizācijas aktivitātes arī turpmāk. Vienlaikus viņa arī uzsvēra, ka ar savu profesionālo izvēli programmas “Iepazīsti Tehnoloģijas” dalībnieces ir atradušas ne tikai perspektīvu darba lauku sev, bet arī dod savu pienesumu mūsu sabiedrības nākotnei.

Programma “Iepazīsti Tehnoloģijas”  īstenota, lai iedvesmotu un atbalstītu sievietes pārkvalifikācijai un darba uzsākšanai informāciju tehnoloģiju nozarē, kā arī veicinātu viņu tehnoloģiju prasmes, tādējādi stiprinot pozīcijas IT nozarē. Programma tika īstenota sadarbībā ar Women Go Tech programmu Lietuvā un ar Google.org atbalstu.

2021. gada 8. martā Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites uzruna Riga TechGirls un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā starptautiskajā hakatonā “Sievietes. Tehnoloģija. Ilgtspējība.”


Citas aktivitātes

2019. gada 4. oktobrī A. Levites kundze piedalījās un teica uzrunu pirmajā Latvijas onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku forumā “Pret vēzi – kopā un bez bailēm”.

04.10.2019. Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites dalība pirmajā Latvijas onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku forumā “Pret vēzi – kopā un bez bailēm”

2019. gada 24. novembrī A. Levites kundze apmeklēja Rīgas starptautiskā sieviešu kluba organizētā labdarības tirdziņu.

2019. gada 12. decembrī A. Levites kundze apmeklēja Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un iepazinās ar tās darbību..

12.12.2019. Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite apmeklē Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu

2019. gada 13. decembrī A. Levites kundze apmeklēja un teica uzrunu nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” rīkotās Latgales Lūgšanu brokastīs.

13.12.2019. Andra Levites kundze piedalās nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds" rīkotajās Latgales Lūgšanu brokastīs

2019. gada 23. decembrī A. Levites kundze piedalījās labdarības akcijas “Dod pieci!” noslēguma pasākumā.

23.12.2019. Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite piedalās labdarības maratona “Dod Pieci!” noslēguma pasākumā

2020. gada 26. februārī A. Levites kundze apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un pārrunāja ar muzeja direktori Māru Lāci ar mākslu saistītas aktualitātes, kā arī iepazinās ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm.

26.02.2020 Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite apmeklē Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

2020. gada 7. martā A. Levites kundze devās uz Dundagu, lai iepazītos ar labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Latvija” mobilo veselības aprūpes projektu un tā sniegtajiem medicīnas aprūpes pakalpojumiem. Vizītes laikā A. Levites kundze tikās ar Dundagas ģimenes ārstēm Guntu Skujiņu un Asju Feltu, kā arī apmeklēja pirmskolas izglītības iestādi “Kurzemīte”.

05.03.2020. Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites iepazīšanās ar labdarības organizācijas "Ronald McDonald House Charities Latvija" mobilo veselības aprūpes projektu, tikšanās ar Dundagas ģimenes ārstēm Guntu Skujiņu un Asju Feltu, viesošanās bēr

Atzīmējot Starptautisko vecmāšu dienu 2020. gada 5. maijā un Starptautisko māsu dienu 12. maijā, kā arī 2020. gadu kā Starptautisko māsu un vecmāšu gadu, Andra Levites kundze sūtīja virtuālu sveicienu un stiprinājuma vārdus visām māsām un vecmātēm.

2020. gada 3. jūnijā A. Levite piedalījās Riga TechGirls rīkotajā IT vēstnešu un mentoru programmas “TechMentors” atklāšanas pasākumā, mudinot sievietes aktīvāk izvēlēties karjeru IKT nozarē.

03.06.2020. Valsts prezidentes dzīvesbiedre Andra Levite piedalās Riga TechGirls rīkotajā IT vēstnešu un mentoru programmas “TechMentors” atklāšanā

2020. gada 5. jūnijā Andra Levites kundze uzrunāja klātesošos 2. Patiess sports konferencē, uzsverot godīgas cīņas un patiesu vērtību nozīmi sportā.

2020. gada 26. augustā Andra Levites kundze apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, lai kopā ar mākslinieču duetu Skuja Braden (Ingūna Skuja un Melisa Breidena), muzeja vadītāju Inesi Baranovsku un kuratori Ilianu Veinbergu aplūkotu vērienīgo izstādi “Samsāra”.

A. Levite iesaistījās žurnālu “Ievas Veselība”, “Ieva” un “Klubs” akcijā “Izglāb sevi!”. Ar akcijas palīdzību ikviens tiek aicināts savlaicīgi pārbaudīt savu veselību, izmantojot valsts apmaksātos vēža skrīningus. Andra Levite uzsvēra: “Modernā medicīna vēzi agrīnā stadijā var apturēt un pat izārstēt, un cilvēks pēc ārstēšanās var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.”

2020. gada 30. oktobrī A. Levites kundze piedalījās Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas rīkotajā tiešsaistes sēdē “Dzemdes kakla vēzis un citas CPV izraisītas saslimšanas”.

A. Levites kundze bija viena no konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2020” žūrijas locekļiem. Konkurss  norisinās jau sesto gadu pēc kārtas, un to rīkoja Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Ņemot vērā ārkārtas situāciju un epidemioloģiskos ierobežojumus, 2020. gadā konkursa laureātu apbalvošana norisinājās attālināti. A. Levites kundze pasniedza virtuāli balvu nominācijā “Bērnu atbalsts”, ko NVO kategorijā saņēma labdarības fonds “Bērnu rīts”, savukārt par individuālo sniegumu – Rojs Puķe. Šajā nominācijā tiek apbalvotas organizācijas vai personas par izciliem sasniegumiem, aizstāvot bērnu ar invaliditāti tiesības un intereses dažādās jomās, piemēram, sociālā iekļaušana, tiesības uz kultūru, izglītību.

2020. gada 10. decembrī Andra Levite uzrunāja diskusijas “Plastmasa zem lupas” dalībniekus. Diskusiju rīkoja Eiropas Savienības māja sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un biedrību “Zero Waste Latvija”, ko tiešsaistē varēja skatīties ikviens interesents. Pasākumā vides un ķīmijas eksperti diskutēja par pētījuma “Plastics in the Spotlight” rezultātiem, plastmasas ietekmi uz veselību, ilgtspējīgu iepakojumu, kā arī Eiropas Savienības nostāju par pārtikas iepakojuma materiālu drošumu.

10.12.2020. Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite atklāj biedrības “Zero Waste Latvija” diskusiju “Plastmasa zem lupas”

2021. gada 8. martā Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites uzruna Riga TechGirls un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā starptautiskajā hakatonā “Sievietes. Tehnoloģija. Ilgtspējība.”

08.03.2021. Andra Levite uzrunā Riga TechGirls un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā starptautiskā hakatona “Sievietes. Tehnoloģija. Ilgtspējība.” dalībniekus


Valsts prezidenta Egila Levita un dzīvesbiedres Andras Levites kopīgās aktivitātes