Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidenta standarts

Valsts prezidenta standarts ir balts ar taisno krustu valsts karoga krāsu samēros. Krusta centrā valsts karoga krāsu pārtraukumā - valsts lielais ģerbonis. Ģerboņa augstums ir 1/3 no standarta platuma, ģerboņa vairoga saules centrs ir standarta centrā. Valsts krāsu platums pret standarta platumu ir 1:5. Standarta garuma un platuma attiecība ir 3:2. 

Valsts prezidenta standartu lieto:

  • Virs vai pie ēkas, kur pastāvīgi uzturas Valsts prezidents;
  • Valsts prezidenta darba telpās;
  • uz automašīnas vai cita transportlīdzekļa, ar kuru pārvietojas Valsts prezidents;
  • citos Valsts prezidenta noteiktos gadījumos.

 

Valsts prezidenta darba telpās parasti atrodas gan Latvijas valsts, gan Valsts prezidenta standarts vai karogs. Šādā gadījumā pa labi no prezidenta - goda vietā - vienmēr atrodas Latvijas valsts karogs, bet pa kreisi - Valsts prezidenta standarts vai karogs.

Uzstāšanās reizēs, piemēram, preses konferencēs, tāpat lietojami abi karogi (ja lieto lielos karogus).

Atrodoties vizītē ārzemēs, pie Valsts prezidenta rezidences paceļams Latvijas valsts karogs. Ja Valsts prezidents izvēlas par rezidenci savas valsts vēstniecību, tad lietojam gan Latvijas valsts karogs, gan Valsts prezidenta standarts.

Ja Valsts prezidents dodas braucienā pa valsti vai viņu pavada vai sagaida no oficiālajām vizītēm ārvalstīs, tad automašīnas labajā pusē (skatoties automašīnas braukšanas virzienā) īpašā karoga kātā liekams proporcionāli samazināts Valsts prezidenta standarts vai karogs.

Ja Latvijas teritorijā automašīnā bez Latvijas augstākās amatpersonas atrodas attiecīgā līmeņa ārvalsts amatpersona, tad proporcionāli samazināts Latvijas valsts karogs liekams automašīnas kreisajā pusē, bet proporcionāli samazināts ārvalsts karogs - labajā pusē. Karogiem jābūt proporcionāli vienādiem. Automašīnas karogu novietojums norāda arī ieņemamo vietu pusi automašīnā. Viesis vienmēr sēž labajā pusē. Mašīnu kortežā karogota parasti ir tikai galvenā mašīna.

Augstākajām amatpersonām dodoties privātos (neoficiālos) braucienos savā valstī, automašīnas karogu parasti nelieto.

Ja Valsts prezidents dodas oficiālā braucienā ar jūras vai upju transporta kuģi, kas reģistrēts Latvijas kuģu reģistrā, uz kuģa paceļams Latvijas valsts karogs.

Dodoties valsts, oficiālās vai darba vizītēs uz ārzemēm vai atgriežoties no šīm vizītēm, lidostā tiek pacelts Latvijas valsts karogs. 

Ja Valsts prezidents ierodas ārzemēs valsts vai oficiālā vizītē ar lidmašīnu, tā var būt karogota. Var likt attiecīga izmēra Latvijas valsts karogu un apmeklējamās valsts karogu vai Latvijas valsts karogu un Valsts prezidenta standartu.