Meklējam sirdsmāsiņu

2012.gada 28.maijā tika atklāta akcija "Meklējam sirdsmāsiņu", par kuras patronesi ir piekritusi kļūt Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma.

Atklāšanas pasākumā Valsts prezidenta kundze atzīmēja: „Man ir liels gods būt akcijas „Meklējam sirdsmāsiņu” patronesei. Svarīgi, lai pirmais kontakts ar slimnīcas personālu būtu labs, un parasti tā ir tieši māsiņa, kura nomierina satraukto bērnu, vecākus. Māsiņas prot uzmundrināt, apskaut, samīļot un profesionāli veikt savu darbu. Izmantojot izdevību, gribu pateikt paldies ne tikai pediatrijas māsām, bet visām māsām Latvijā - par viņu spēju izturēt, būt savaldīgām un profesionālām."

Meklējam sirdsmāsiņu

Sākot atbalstīt projektu, Valsts prezidenta kundze 2012.gada 26.jūlijā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tikās ar bērnu māsām, lai neformālā gaisotnē viņas uzklausītu, kā arī dalītos savos novērojumos un pieredzē.

Tikšanās reizē Dace Seisuma uzsvēra bērnu māsiņu spēju būt laipnām, mīļām, atsaucīgām un radošām. Tādām, kuras prot atrast kontaktu ar bērniem, vienlaikus ātri un precīzi veicot savus tiešos pienākumus, un atrisināt sarežģītas problēmas.

Meklējam sirdsmāsiņu

Savukārt 2012.gada 17.oktobrī Melngalvju nama Svētku zālē notika Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsām veltīts svinīgs pasākums, kurā, piedaloties Valsts prezidentam Andrim Bērziņam un akcijas „Meklējam sirdsmāsiņu” patronesei Dacei Seisumas kundzei, tika apbalvotas 26 pacientu izvēlētas sirdsmāsiņas. 

2013.gadā akcijas atklāšanas pasākumā Dace Seisuma atzina: "Darbā ar bērniem iejūtība ir viena no būtiskākajām īpašībām. Sevišķi nozīmīgi tas ir bērnu māsiņām - slimnīcas darbiniekiem, kuriem veidojas viena no ciešākajām uzticības saiknēm ar mazajiem slimniekiem un viņu vecākiem. 

Meklējam sirdsmāsiņu

Ģimenes ar bērniem, kurām diemžēl nācies nonākt slimnīcā, visvairāk novērtē iejūtīgu, nesavtīgu un pašaizliedzīgu medicīnas māsu darbu un sirsnīgu attieksmi gan pret bērnu, gan arī tajā brīdī, iespējams, ļoti apjukušajiem un satrauktajiem vecākiem. Tādēļ vēlos teikt paldies visām Latvijas bērnu māsiņām par viņu mīļumu, iejūtību, pacietību, spēju uzklausīt un atbildēt, kā arī vienlaicīgi profesionāli veikt savus tiešos pienākumus."

Savukārt 2013. gada 12. septembrī Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma Bērnu slimnīcas Saulainu dienu bibliotēkā piedalījās 2013. gada ''Meklējam sirdsmāsiņu'' atklāšanas pasākumā, kuras laikā ikviens tika aicināts balsot par savu sirdsmāsiņu 22 Latvijas slimnīcu nodaļās.  2013. gadā par bērnu māsām saņemts vairāk nekā 7500 balsojumu par  860 bērnu māsām.

2014. gada 9. janvārī Valsts prezidents un Dace Seisuma Melngalvju namā sveica projekta "Meklējam sirdsmāsiņu" laureātes.

Akcijas iniciators un atbalstītājs ir Rietumu Bankas labdarības fonds, atbalstu sniedz arī Pētera Avena labdarības fonds ''Paaudze'', informatīvi atbalsta laikraksts ''Diena'' un akcijā līdzdarbojas Bērnu klīniskā universitātes slimnīca. 2013. un 2014. gadā akcijā iesaistījās arī SIA "Rimi Latvia”. Iepriekš akcija ''Meklējam sirdsmāsiņu'' divos posmos jau norisinājās 2008. un 2009. gadā. Akcijas pirmajā posmā tika noskaidrotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sirsnīgākās bērnu māsas, bet 2009. gadā – Latvijas reģionālo slimnīcu labākās māsiņas.

Saistītās ziņas:

Dace Seisumas kundze atklāj "Meklējam sirdsmāsiņu" akcijuFoto: Akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” atklāšana Bērnu slimnīcā 
Video: Dalība projekta "Meklējam sirdsmāsiņu" svinīgajā noslēguma pasākumā 17/10/2012
Foto: Dalība projekta „Meklējam sirdsmāsiņu” svinīgajā noslēguma pasākumā