VIDEO

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva" mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus, gan radot jaunus un eksportspējīgus produktus, gan nodrošinot vietējo tirgu ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem. Konkursu organizē LR Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Eksporta un inovāciju balva

Pirmo divu vietu ieguvējiem katrā kategorijā ir iespēja bez maksas piedalīties komersantu delegācijas sastāvā augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās vai individuālos darījuma braucienos. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā un eksporta čempions varēs izmantot speciāli šim konkursam izveidoto zīmi (kvalitātes standarta zīmi) uz produktiem un informatīvajiem materiāliem.

Par konkursa patronu no 2011.gada  ir kļuvis Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Eksporta un inovāciju balva

2011.gada 15. decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalījās „Eksporta un inovācijas balva 2011” apbalvošanas ceremonijā, kura norisinājās jau septīto gadu pēc kārtas. Pasniedzot balvu Eksporta čempiona titula ieguvējai AS "Valmieras Stikla šķiedra", Andris Bērziņš sacīja, ka lepojas tieši ar šādu uzņēmumu panākumiem, kas neskatoties uz dažādām problēmām ir turpinājuši ilgstoši attīstīties.

Savukārt "Eksporta un inovācijas balva 2012" laureāti tika paziņoti svinīgā ceremonijā 2012. gada 19. decembrī. Valsts prezidents Andris Bērziņš Eksporta čempiona titula balvu pasniedza bezvadu interneta maršrutēšanas iekārtu un programmatūras izstrādātājam SIA "Mikrotīkls".

2013. gadā konkursam tika iesniegti 119 pieteikumi.  2013. gada 11. decembrī Eksporta čempiona balvu Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza AS „UPB”. Savukārt 2014. gada 13. janvārī "Eksporta un inovācijas balva 2013" balvas laureātus Valsts prezidents Andris Bērziņš uzņēma pie sevis Melngalvja namā.

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2014" laureāti tika paziņoti svinīgā ceremonijā 2014. gada 4. decembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis". Eksporta čempiona titulu šogad ieguva AS „Olainfarm”. Balvu AS „Olainfarm” valdes priekšsēdētājam Valērijam Maliginam pasniedza konkursa patrons, Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Vairāk:

Eksporta un inovācijas balva 2011 laureāti
Eksporta un inovācijas balva 2012 laureāti
Eksporta un inovācijas balva 2013 laureāti
Eksporta un inovācijas balva 2014 laureāti

Saistītās ziņas:

Foto: Dalība konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2014” laureātu apbalvošanas ceremonijā
Foto: Tikšanās ar konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2013” laureātiem
Foto: Dalība konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2011” pasniegšanas ceremonijā 
Video: Valsts prezidents pasniedz „Eksporta un inovācijas balvu 2011" 15/12/2011