Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

4.maijā pasniegs valsts apbalvojumus


Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, plkst. 15:30 Melngalvju notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija.

 

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot ceremoniju, lūdzam ierasties Melngalvju namā līdz plkst. 15:20. Lūgums ievērot pasākuma apģērba etiķeti - uzvalks kungiem un lietišķs kostīms dāmām. Mediju pārstāvjus, kuriem nav Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta izsniegtas pastāvīgās akreditācijas, lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību šajā pasākumā!

 

 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsniekiem tiek iecelti:

 

par nopelniem valsts darbā un Latvijas tautsaimniecības attīstībā politiķis, Latvijas Republikas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

Kaspars Gerhards,

 

par nopelniem valsts darbā, nozīmīgu ieguldījumu vides nozares attīstībā Latvijā politiķis, Latvijas Republikas aizsardzības ministrs, bijušais Latvijas Republikas vides ministrs

Raimonds Vējonis;

 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem tiek iecelti:

 

par nopelniem valsts darbā, ilggadēju un izcilu darbu valsts finanšu sistēmā un Latvijas Republikas stiprināšanā Latvijas Republikas Finanšu ministrijas valsts sekretāre

Baiba Bāne,

 

par sevišķiem nopelniem uzņēmējdarbībā, izglītībā un zinātnē, Latvijas saimniecisko spēku attīstībā, nozīmīgo ieguldījumu informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares ilgtspējīgā attīstībā Latvijā; Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns, profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Dr.habil.sc.comp. Juris Borzovs,

 

par ilggadēju ieguldījumu Latvijas un Polijas parlamentārās sadarbības veicināšanā, būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā Polijas Republikas Senāta senators, Polijas un Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētājs Kazimežs Kleina (Kazimierz Kleina),

 

par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā un Latvijas valsts tālākas nostiprināšanas laikā uzņēmējs un bijušais politiķis Vilis Krištopans,

 

par nopelniem valsts darbā, lielo personīgo ieguldījumu lauksaimniecības un tautsaimniecības attīstībā Latvijā Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua,

 

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas ārlietu dienestā un Latvijas valsts atpazīstamības veicināšanā Apvienoto Nāciju Organizācijas ietvaros Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Apvienoto Nāciju Organizācijā Jānis Mažeiks;

 

 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem tiek iecelti:

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, ilggadēju izcilu profesionālo ieguldījumu Latvijas Radio darbā kultūras darbiniece, ilggadējā Latvijas Radio diktore un ziņu redaktore Sandra Glāzupa,

 

par nopelniem izglītības darbā, ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu profesionālās mūzikas izglītības attīstībā un sasniegumiem jauno mūziķu izglītošanā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas direktors Juris Kaufelds,

 

par ilggadēju profesionālu un personīgu ieguldījumu Latvijas un Vatikāna sadarbības veicināšanā kultūrā un vēsturiskā mantojuma apguvē Vatikāna Apustuliskās bibliotēkas (Biblioteca Apostolica Vaticana) viceprefekts, Dr. Ambrodžio Pjaconi (Dr. Ambrogio Piazzoni),

 

par bagātu radošā mūža ieguldījumu Latvijas profesionālā teātra mākslā ilggadējā Valmieras drāmas teātra aktrise Skaidrīte Rudāka (Putniņa),

 

par nopelniem augstākās izglītības darbā, par nesavtīgu, izcilu un ilggadēju darbību humanitāro zinātņu attīstībā Latvijā un lielo ieguldījumu klasiskās filoloģijas jauno speciālistu sagatavošanā valodniece, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne, profesore, Dr.philol. Ilze Rūmniece,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā un spilgtu radošo devumu Latvijas profesionālā teātra mākslā Latvijas Nacionālā teātra aktrise, režisore Ināra Slucka;

 

 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem tiek iecelti:

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, spilgtu un panākumiem bagātu radošo darbību mūziķis Rodrigo Fomins (Igo),

 

par mūža ieguldījumu augstākās izglītības un zinātnes attīstībā, jauno meža nozares augstākās kvalifikācijas speciālistu sagatavošanā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Meža izmantošanas katedras emeritētais profesors, Dr.sc.ing. Leonards Līpiņš,

 

par augsti profesionālo ieguldījumu embrioloģijas attīstībā un neauglības ārstēšanā Latvijā SIA „Klīnika EGV” embrioloģe Daina Majore,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, ieguldījumu klasiskās solodziesmas un estrādes dziesmas popularizēšanā Latvijā latviešu opermūzikas, kamermūzikas un populārās mūzikas mākslinieks Ingus Pētersons;

 

 

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi tiek apbalvoti:

 

par lielo nesavtīgo ieguldījumu skolēnu nacionāli patriotiskajā audzināšanā, izglītošanā un kultūrvēsturisko vērtību izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā Apes novada izglītības un kultūras darbiniece, zīmēšanas skolotāja Diana Liepiņa,

 

par mūža ieguldījumu Latvijas kultūrvides, īpaši Sēlijas, kultūrvēsturisko vērtību pētīšanā, saglabāšanā, popularizēšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm Viesītes novada kultūras un sabiedriskais darbinieks, novadpētnieks Gunārs Spīdainis,

 

ar nozīmīgo ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un kultūras dzīvē Vidzemes reģionā, mūzikas izglītības attīstībā, latvisko kultūras vērtību un tradīciju saglabāšanā ilggadējā J.Cimzes Valkas mūzikas skolas skolotāja, kordiriģente Tatjana Tīruma

 

 

Par Viestura ordeņa komandieriem tiek iecelti:

 

par nopelniem valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, ieguldījumu kriminālpolicijas darba pilnveidošanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Andrejs Grišins,

 

par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu valsts robežas stiprināšanā un ieguldījumu pozitīva Latvijas Republikas un Valsts robežsardzes tēla veidošanā sabiedrībā un starptautiskā līmenī Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes valsts robežas pilnvarotais (Latvijas Republikas – Krievijas Federācijas robeža), pulkvedis Jānis Kononovs,

 

par nopelniem valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, nozīmīgu ieguldījumu noziedzības apkarošanas darba pilnveidošanā valstī Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Jānis Lazdiņš,

 

par nozīmīgu ieguldījumu kopējās valsts aizsardzības stiprināšanā, valstiskās un vēsturiskās apziņas veidošanā karavīros un militāri patriotisko tradīciju uzturēšanā Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandieris, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors, pulkvedis Egils Leščinskis,

 

par nopelniem valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Artis Velšs;

 

 

Par Viestura ordeņa virsniekiem tiek iecelti:

 

par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā un stiprināšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Šķaunes robežapsardzības nodaļas priekšnieks, majors

Ilmārs Aišpurs,

 

par sevišķiem nopelniem un ieguldījumu Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta attīstībā, ugunsdrošības uzraudzības jomā Latvijā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Rūpniecisko avāriju riska un svarīgo objektu uzraudzības nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants Leonīds Dombrovskis,

 

par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā un stiprināšanā, valsts politikas īstenošanā kārtības, drošības un likumības nodrošināšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Atgriešanas un patvēruma meklētāju dienesta priekšniece, pulkvežleitnante Lilita Gorbunova,

 

par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu ieguldījumu Valsts policijas attīstībā, augsti profesionālu un godprātīgu dienestu un personīgo ieguldījumu noziedzīgu nodarījumu novēršanā un atklāšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Vasīlijs Himuļa,

 

par sevišķiem nopelniem valsts robežas apsargāšanā, nozīmīgo personīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes stiprināšanā un attīstībā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta „Sigma” priekšnieks, majors Andrejs Kasatkins,

 

par sevišķiem nopelniem valsts robežas apsargāšanā un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes stiprināšanā un attīstībā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Pasienes robežapsardzības nodaļas priekšnieks, majors Mareks Ļahnovičs,

 

par sevišķiem nopelniem un ilggadēju pašaizliedzīgu darbu sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Andris Vīgants;

 

 

Par Viestura ordeņa kavalieriem tiek iecelti:

 

par augsti profesionālu un priekšzīmīgu militāro dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos un lielo personīgo ieguldījumu militārās aviācijas attīstībā un stiprināšanā Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes štāba Apgādes daļas priekšnieks, kapteinis Alans Andrulis,

 

par drosmīgu un varonīgu rīcību ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, ilggadēju, priekšzīmīgu dienestu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas operatīvais dežurants, kapteinis Daniilam Grebenko,

 

par ilggadējo profesionālo ieguldījumu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas priekšnieks Egils Vidriks;

 

 

Ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi tiek apbalvoti:

 

par pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, ieguldījumu to attīstībā, par izrādīto drosmi un varonību starptautiskajās operācijās un Latvijas valsts armijas teicamu reprezentāciju Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes štāba Operatīvās un plānošanas pārvaldes Plānošanas daļas 4.klases speciālists, seržants Intars Gagainis,

 

par pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, par izrādīto drosmi un varonību starptautiskajās operācijās un ieguldījumu valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības Izlūkošanas nodaļas 4.klases speciālists, seržants Andris Larionovs,

 

par pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, ieguldījumu to attīstībā,  par izrādīto drosmi un varonību starptautiskajās operācijās un Latvijas valsts armijas teicamu reprezentāciju Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljona 2.kājnieku rotas virsseržants Aivis Ozoliņš;

 

 

Par Atzinības krusta komandierim tiek iecelti:

 

par nopelniem Latvijas kultūrā un lielo personīgo ieguldījumu Rīgas un Latvijas kultūrtelpas attīstībā un starptautiskā popularizēšanā nodibinājuma „Rīga 2014” valdes locekle, vadītāja Diāna Čivle,

 

par nozīmīgo ilggadējo ieguldījumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekta īstenošanā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Zinātniskās padomes loceklis, UNESCO Starptautiskās ekspertu padomes loceklis, Helsinku Universitātes profesors Esko Hekli (Esko Häkli),

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, izglītībā un zinātnē, būtisko ieguldījumu komunikācijas zinātnē un praksē, izcilo ieguldījumu dokumentālā kino pētniecībā ilggadējais žurnālists, dokumentālā kino kritiķis, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, Dr.art. Ābrams Kleckins,

 

par nozīmīgo personīgo ieguldījumu Latvijas augstākās izglītības un zinātnes attīstībā, valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanā un Latvijas valsts tēla popularizēšanu ārvalstīs Latvijas Republikas Goda konsuls Filadelfijā, uzņēmējs un mecenāts Džons Medveckis (John J. Medveckis),

 

par nopelniem un nozīmīgo ieguldījumu Latvijas piensaimniecības un tautsaimniecības attīstībā, īpaši Ziemeļvidzemes reģionā AS „Smiltenes piens” ilggadējā vadītāja, uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece,

 

par izcilo mūža ieguldījumu Latvijas jauno vijoļspēles mūziķu audzināšanā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas ilggadējais vijoļspēles pedagogs Romanam Šnē,

 

par nozīmīgo ieguldījumu valsts darbā, ugunsdzēsības sporta un ugunsdzēsēja glābēja profesijas popularizēšanā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Personāla pārvaldes Profesionālās apmācības nodaļas vecākais speciālists, atvaļinātais pulkvedis Vladimirs Vetuhs;

 

 

Par Atzinības krusta virsniekiem tiek iecelti:

 

par nopelniem medicīnā, izglītības un zinātnes darbā, nozīmīgo ieguldījumu mutes, sejas un žokļu ķirurģijas attīstībā Latvijā, pacientu ārstniecībā un jauno ārstu profesionālajā izglītošanā Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas fakultātes Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedras vadītāja, profesore, Dr.med. Ilze Akota,

 

par nozīmīgo personīgo un profesionālo ieguldījumu Latvijas valsts uzņemšanā eirozonā Eiropas Federatīvās Republikas ekonomists, bijušais Vācijas Centrālās bankas valdes loceklis Jergs Asmusens (Jӧrg Asmussen),

 

par nozīmīgo personīgo un profesionālo ieguldījumu Latvijas valsts uzņemšanā eirozonā Eiropas Parlamenta deputāts, Ekonomikas un monetāro lietu komitejas loceklis Burkhards Balcs (Burkhard Balz),

 

par nopelniem izglītības un nacionāli patriotiskās audzināšanas darbā, nozīmīgo devumu kultūrvides saglabāšanā un pilnveidošanā Vidzemes reģionā Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore, latviešu valodas un literatūras skolotāja Gunta Bērziņa,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, izcilu mūža radošo ieguldījumu melnbaltās fotogrāfijas mākslā un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā fotomāksliniece Māra Brašmane,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā un fotomākslas attīstībā un popularizēšanā, Latvijas vēsturisko liecību dokumentēšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm fotomāksliniece, VEF Kultūras pils fotokluba „Rīga” ilggadējā mākslinieciskā vadītāja Eiženija Anna Freimane,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, lielo personīgo ieguldījumu opermākslas attīstībā un popularizēšanā, jauno operas mākslinieku profesionālajā muzikālajā izglītošanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Operdziedāšanas klases vadītājs, diriģents Viesturs Gailis,

 

par nesavtīgo un pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu volejbola attīstībā Latvijā ilggadējais volejbola treneris Zigismunds Grigoļunovičs,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā un muzeoloģijas attīstībā, ilggadēju, mērķtiecīgu un pašaizliedzīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta direktore, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle Anna Jurkāne,

 

par nopelniem pašvaldības darbā, pilsoniskas sabiedrības veidošanā un pašaizliedzīgo ieguldījumu Latgales reģiona izaugsmes veicināšanā Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā un grāmatniecības nozares attīstībā, nozīmīgo ieguldījumu oriģinālliteratūras attīstībā AS „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja, grāmatizdevēja Vija Kilbloka,

 

par nopelniem valsts, sabiedriskajā, augstākās izglītības un zinātnes darbā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūta emeritētais profesors, Dr.agr. Dainis Lapiņš,

 

par nozīmīgo ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā Latvijā un Latvijas reģionu izaugsmes veicināšanā uzņēmējs, AS „A.C.B.” valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks,

 

par nozīmīgo ieguldījumu satiksmes drošības jomas attīstībā Latvijā, lielo personīgo ieguldījumu satiksmes drošības uzlabošanā VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” valdes priekšsēdētājs, direktors Andris Lukstiņš,

 

par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares attīstībā, kā arī Latvijas zinātnes starptautiskās atpazīstamības veicināšanā Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta izpilddirektore un pētniece Ināra Opmane,

 

par nozīmīgo ieguldījumu valsts un pašvaldības darbā, civilstāvokļa aktu reģistrācijas tiesiskuma nodrošināšanā ilggadējā Rīgas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Viktorija Paņko,

 

par nopelniem bibliotēku nozares darbā, lielo personīgo un profesionālo ieguldījumu reģiona bibliotēku tīkla attīstībā, informācijas sabiedrības veidošanā un pilsoniskas sabiedrības veidošanā Zemgales reģionā kultūras un sabiedriskā darbiniece, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktora vietniece, Jelgavas novada pašvaldību bibliotēku metodiskā darba vadītāja Dzintra Punga,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, latviešu kinomākslas attīstībā un tās atpazīstamības veicināšanā pasaulē ilggadējā kultūras un sabiedriskā darbiniece, kinofilmu māksliniece

Ieva Romanova,

 

par nozīmīgo ieguldījumu volejbola attīstībā Latvijā, īpaši pludmales volejbola attīstībā un jauno Latvijas sportistu panākumu veicināšanā pasaulē ilggadējais pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs,

 

par mūža ieguldījumu Latvijas kultūrā, lielo personīgo ieguldījumu flautas spēles attīstībā un jauno mūziķu profesionālajā izglītībā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Pūšaminstrumentu katedras profesors, flautas spēles pedagogs, flautists Imants Sneibis,

 

par nopelniem kultūras un izglītības darbā, ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu vēsturiskā albuma „Terra Mariana” izstrādāšanā un publicēšanā, ieguldījumu Latgales vēstures pētniecībā un popularizēšanā Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Vēstures katedras asociētais profesors, Latgales pētniecības institūta direktors, Dr.hist. Henrihs Soms,

 

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā, īpaši kokapstrādes nozares attīstībā Latvijā un ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā ārvalstīs uzņēmējs, Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas SIA „Verems” valdes priekšsēdētājs Jānis Staris,

 

par nozīmīgo ieguldījumu volejbola attīstībā Latvijā, īpaši pludmales volejbola attīstībā un jauno Latvijas sportistu panākumu veicināšanā pasaulē ilggadējais pludmales volejbola treneris Andris Šmēdiņš,

 

par nopelniem bibliotēku nozares darbā, lielo personīgo un profesionālo ieguldījumu bibliotēku tradicionālās lomas attīstībā, kultūras un zinātnes vērtību apkopošanā, saglabāšanā un popularizēšanā Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane,

 

par lielo nozīmīgo ieguldījumu lauksaimniecības un tautsaimniecības attīstībā Latvijā, kā arī Latvijas zirgkopības nozares ciltsdarba attīstībā biedrības „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” valdes priekšsēdētājs, Latvijas Zirgaudzētāju biedrības prezidents Edgars Treibergs;

 

 

Par Atzinības krusta kavalieriem tiek iecelta:

 

par lielo nozīmīgo ieguldījumu bibliotēku darbā Latvijā ilggadējā Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas direktore Ināra Aploka,

 

par izcilo ieguldījumu koru kultūras attīstībā, bērnu un jauniešu muzikālajā un estētiskajā audzināšanā, nozīmīgo ieguldījumu latviešu kultūrvēsturiskā mantojuma kopšanā un popularizēšanā Limbažu novada Pāles pamatskolas mūzikas skolotājs un diriģents Egons Beitiks,

 

par nopelniem Latvijas notariāta sistēmas attīstībā un nostiprināšanā Latgales apgabaltiesas zvērināta notāre Līvānos Gunta Daugaviete,

 

par ilggadējo, aktīvo, mērķtiecīgo un nesavtīgo darbību latviešu sabiedrības labā ārpus Latvijas Austrālijas latviešu sabiedriskais darbinieks, zvērināts advokāts Dāvids Valdis Dārziņš,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, nozīmīgo ieguldījumu Latvijas kultūrvēstures pētniecībā un popularizēšanā Lībiešu kultūras centra dibinātājs, valodnieks, SIA „NicePlace” direktors, Dr.phil. Valts Ernštreits,

 

par ilggadējo un īpaši nozīmīgo profesionālo ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā Čehijas Republikas restaurators, uzņēmuma „Miloš Gavenda restaurator” vadītājs Milošs Gavenda (Miloš Gavenda),

 

par radošo profesionālo ieguldījumu savā profesijā, teātra kostīmu radošās veidošanas procesā Latvijas Nacionālā teātra Vīriešu kostīmu darbnīcas vadītāja,

šuvēja meistare Ināra Innuse,

 

par nozīmīgo ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā Latvijā un lauksaimniecības popularizēšanu Latvijas sabiedrībā un ārvalstīs SIA „Saimnieks LV” valdes loceklis, nodibinājuma „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs, žurnālu „Saimnieks LV” un „Dārzs un Drava” izdevējs Rihards Krastiņš,

 

par nozīmīgo ieguldījumu uzņēmējdarbībā Latgales reģionā, latviešu un latgaliešu tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā uzņēmēja, Aglonas Maizes muzeja īpašniece un vadītāja

Vija Kudiņa,

 

par nopelniem bibliotēku nozares darbā, būtisko ieguldījumu sabiedrības integrācijas procesu veicināšanā Austrumlatgalē, ieguldījumu kultūrvides kopšanā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore, Latvijas Bibliotekāru biedrības Latgales nodaļas vadītāja Inta Kušnere,

 

par mūža ieguldījumu Latvijas meža nozarē, ilggadējo zinātnisko darbību, ieguldījumu Latvijas mežzinātnes attīstībā ilggadējais mežu nozares darbinieks, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” projektu vadītājs, pētnieks Valentīns Lazdāns,

 

par nopelniem Latvijas kultūrā, nozīmīgo personīgo ieguldījumu laikmetīgās skatuves mākslas attīstībā kultūras un mākslas pasākumu organizatore, SIA „ART FORTE” valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele,

 

par pašaizliedzīgo un nesavtīgo ieguldījumu jūrniecības attīstībā Latvijā ilggadējais jūrniecības darbinieks, Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrības prezidents Igors Pavlovs,

 

par nopelniem kultūrā, nozīmīgo ieguldījumu bibliotēku darbā, pilsoniskas sabiedrības veidošanā un saliedēšanā, īpaši Kurzemes reģionā ilggadējā kultūras darbiniece, bijusī Liepājas novada Bibliotēku dienesta vadītāja Ilga Tālberga,

 

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas jaunāko laiku vēstures dokumentēšanā, vēstures mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā ilggadējā Tautas frontes muzeja direktore, Latvijas Nacionālā arhīva eksperte Meldra Usenko,

 

par profesionālo un nesavtīgo darbu tradicionālās kultūras vērtību saglabāšanā Latvijas austrumu novados, latviešu tautas dejas tradīcijas saglabāšanā, attīstībā un  popularizēšanā kultūras darbinieks, Balvu un Alūksnes novada tautas deju kolektīvu vadītājs Agris Veismanis,

 

par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu sava darba izpildē AS „Valmieras stikla šķiedra” un sabiedriskajā darbā AS „Valmieras stikla šķiedra” ilggadējā darbiniece, arodorganizācijas priekšsēdētāja Mudīte Virza;

 

 

Ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi tiek apbalvoti:

 

par mūža ieguldījumu enerģētikas nozares darbā, enerģētikas nozares vēstures dokumentēšanā un sabiedriskajā darbā ilggadējais enerģētikas nozares darbinieks un sabiedriskais darbinieks Harijs Jaunzems,

 

par uzcītīgu un uzcītīgu kalpošanu pašvaldības darbā un sabiedriskajā darbā Alūksnes novada pašvaldības, kultūras un sabiedriskā darbiniece Elita Laiva,

 

par ilggadējo un panākumiem bagāto darbību savā profesijā ilggadējais AS „Rīgas kuģu būvētava” darbinieks Arnis Vītiņš.

 

 

Citas ziņas