Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvija un Francija iestājas par vienotu Eiropu un atbalsta tās ekonomiski un sociāli līdzsvarotu attīstību


alternative text
“Latvijai un Francijai ir teicamas divpusējās attiecības. Esam gandarīti par Latvijas un Francijas stratēģiskās partnerības rīcības plāna parakstīšanu, kas mums dod papildu impulsu strādāt kopā vēl ciešāk,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc trīs Baltijas valstu un Francijas prezidentu tikšanās Elizejas pilī, Parīzē.

Tikšanās laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka esam ieinteresēti turpināt attīstīt divpusējās attiecības ekonomikā, drošībā un aizsardzībā, kultūrā un izglītībā, kā arī turpināt ciešu sadarbību ES, NATO un citos daudzpusējos forumos.

“Latvijas skatījumā būtiska Eiropas projekta attīstības prioritāte ir drošība. Baltijas valstis un Francija ir spēcīgi NATO sabiedrotie ar vienotu izpratni par aktuālajiem drošības izaicinājumiem un visaptverošu pieeju aizsardzības spēju stiprināšanai. Latvija augstu vērtē Francijas ieguldījumu kolektīvās aizsardzības stiprināšanā Baltijas reģionā,” uzvēra Raimonds Vējonis.

Latvija un Francija kopā piedalās vairākās misijās un operācijās Āfrikā un Tuvajos Austrumos, tādējādi atbalstot globālo cīņu pret terorismu un veicinot starptautisko drošību. Arī Eiropas Savienība drošības jomā īsā laikā ir spērusi lielus soļus, lai attīstītu spējas, kas papildina NATO.

Pārrunājot Eiropas nākotnes jautājumus, Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvijas interesēs ir piedalīties jaunajās iniciatīvās, diskutēt par tām tā, lai tiktu ņemtas vērā Latvijas intereses.

Valsts prezidents uzsvēra: “Kaut arī neesam federālisma idejas piekritēji, mums svarīgi ir būt daļai no aktīvas Eiropas, daļai no nākotnes diskusijas. Mums nav pieņemama atrašanās perifērijā jeb otrajā ātrumā. Mums ir būtiski, lai Eiropa ir vienota un tās attīstība ir ekonomiski un sociāli līdzsvarota. Tāpat kā Francijai, mums ir svarīgi, lai Eiropas Savienības lēmumi kalpotu tās iedzīvotājiem, tāpēc atbalstām Francijas priekšlikumu par konsultācijām ar ES pilsoņiem”.

Esam gandarīti, ka Latvijas simtgade Francijā tiek atzīmēta ar plašu kultūras programmu. “Man bija patiess prieks atklāt izstādi “Simbolisms Baltijas valstu mākslā” vienā no nozīmīgākajiem Eiropas muzejiem – Orsē modernās mākslas muzejā. Izstāde ir spēcīgs vēstījums par mūsu piederību Eiropai. Par to skaidri liecina mūsu izcilās mākslas bagātības. Tas ir patiesi vērienīgs un simbolisks notikums par godu Latvijas un Baltijas valstu simtgadei,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Saistītais saturs:


Citas ziņas