Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas valsts apbalvojumu piešķiršana


Pateicoties par ieguldījumu Latvijas atbalstam dalībai NATO, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga 1.martā Vašingtonā ASV Senāta Arlietu komitejas telpās pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni un Atzinības krustu vairākiem ASV Senāta, Kongresa, Valsts departamenta un NATO komitejas pārstāvjiem. Triju Zvaigžņu ordenis tika pasniegts ASV senatoriem Ričardam Lugaram (Richard Green Lugar), Džonam Makkeinam (John McCain), ASV kongresmenim Džonam Šimkus (John M. Shimkus), kā arī ASV Valsts sekretāra palīgam Danielam Frīdam (Daniel Fried), savukārt Atzinības krustu no Valsts prezidentes saņēma ASV NATO komitejas valdes loceklis Rendijs Šenemans (Randy Scheunemann).

Atklājot Latvijas valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju, Latvijas vēstnieks Vašingtonā Māris Riekstiņš atzīmēja, ka ASV Senāta Ārlietu komitejas telpas ir simboliski ļoti piemērotas, jo tieši šeit ir notikušas nozīmīgas debates par NATO paplašināšanās un attīstības jautājumiem. Prezidente, uzrunājot apbalvojumu saņēmējus, sacīja, ka “tā ir privilēģija būt klāt būtisku vēstures notikumu veidošanā, kāda neapšaubāmi bija NATO paplašināšanās”. Minot Latvijas 20.gadsmita likteņgaitas neatkarības dibināšanas, okupācijas gadu un neatkarības atjaunošanas kontekstā, prezidente atzīmēja, cik būtisks valsts vēsturē ir bijis draugu un sabiedroto atbalsts, kuru vidū minamas Amerikas Savienotās Valstis. “Panākot Latvijas dalību NATO, ir notikušas neatgriezeniskas izmaiņas mūsu valsts statusā pasaulē. Un tas ir varējis notikt arī pateicoties Jūsu atbalstam, un par to Jums mūsu valsts vārdā – paldies,” – pasniedzot ordeņus teica V.Vīķe-Freiberga.

Citas ziņas