Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis


alternative text
16. oktobrī Latvijā oficiālā vizītē viesosies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (H. E. Mr Volodymyr Zelenskyy) ar kundzi Olenu Zelensku (Mrs Olena Zelenska).

Tikšanās laikā Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents ar Ukrainas prezidentu pārrunās abu valstu bilaterālās attiecības, Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības, kā arī apspriedīsies par Triju jūru iniciatīvu.

Vizītes laikā plānota oficiālā Ukrainas prezidenta un kundzes sagaidīšanas ceremonija laukumā pie Rīgas pils, tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, abu valstu delegāciju sarunas, kā arī E. Levita un V. Zelenska paziņojums presei. Pēc tam paredzēta svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, kā arī saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Vizītes turpinājumā V. Zelenskis apmeklēs Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Latvijas Okupācijas muzeju, aplūkos pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam Tarasam Ševčenko, un tiksies ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem, kā arī atklās piemiņas plāksni, godinot pirmās Ukrainas Tautas Republikas diplomātiskās misijas Rīgā izveidi 1920. gadā.

Mediju ievērībai: Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, lai apmeklētu mediju programmā norādītos pasākumus, nepieciešama speciālā akreditācija, kas būs jāuzrāda visās norises vietās. Mediju pārstāvji aicināti akreditēties Valsts prezidenta Egila Levita un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska tikšanās atspoguļošanai līdz 2019. gada 14. oktobra plkst. 12.00, aizpildot Valsts prezidenta kancelejas sagatavoto pieteikuma formu par katru akreditējamo personu. Pēc noteiktā termiņa saņemtie akreditācijas pieteikumi netiks apstrādāti.

Mediju programma 16. oktobrim

10.30 – oficiālā Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un kundzes Olenas Zelenskas sagaidīšanas ceremonija. Laukums pie Rīgas pils. Foto un video iespējas.

10.45 – Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ieraksts Viesu grāmatā. Rīgas pils. Foto un video iespējas.

10.50 – Ukrainas un Latvijas delegāciju saruna. Rīgas pils. Foto un video iespējas sarunas sākumā.

12.00–12.30 – Valsts prezidenta Egila Levita un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska preses konference. Rīgas pils. Foto un video iespējas.

12.40 – svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Brīvības piemineklis. Foto un video iespējas.

13.00 – Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Latvijas Republikas Saeima. Foto un video iespējas pirms tikšanās. Kontaktpersona: Signe Apsīte (Saeima), +371 28312203.

14.30 – Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Ministru kabinets. Foto un video iespējas tikšanās sākumā. Kontaktpersona: Sabīne Spurķe (Ministru kabinets), +371 20604166.

15.25 – Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē Rīgas Ukraiņu vidusskolu. Rīgas Ukraiņu vidusskola, Visvalža iela 4. Foto un video iespējas.

16.10 – Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju. Latvijas Okupācijas muzejs, Raiņa bulvāris 7. Foto un video iespējas.

17.00 – Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam Tarasam Ševčenko, kā arī tiekas ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem. Kronvalda parks. Foto un video iespējas.

17.40 – Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atklāj piemiņas plāksni, godinot pirmās Ukrainas Tautas Republikas diplomātiskās misijas Rīgā izveidi 1920. gadā. Antonijas iela 6. Foto un video iespējas.

Detalizētāka mediju programma šeit.

Apmeklējot pasākumus, jāievēro apģērba etiķete – tumšs uzvalks kungiem un lietišķs kostīms dāmām.

Birkas:


Citas ziņas