Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Muzeju naktī apmeklētājiem būs atvērta Rīgas pils


alternative text
Šogad Muzeju naktī - 2018. gada 19. maijā no plkst. 19.00 līdz pusnaktij apmeklētājiem būs atvērta Rīgas pils restaurētā un renovētā priekšpils daļa, kurā atrodas Latvijas Valsts prezidenta rezidence.

Latvijas valsts simtgades gadā Muzeju naktī apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Rīgas pils priekšpils daļas reprezentācijas zāles – Ģerboņu zāli, Balto zāli, Sūtņu akreditācijas zāli un Svētku zāli. Apmeklētājiem būs atvērtas arī citas nozīmīgas Rīgas pils telpas – parādes vestibils un kāpnes, Rīgas istaba, Dorotejas istaba, Diplomātu kāpnes un Zilais foajē. Tāpat būs iespēja ielūkoties arī Zaļajā zālē un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes darba kabinetā.

Šogad Rīgas pils viesi varēs apskatīt ne tikai reprezentācijas telpas, bet arī uzzināt vairāk par Valsts prezidenta institūciju un visiem Latvijas Valsts prezidentiem. Ikviens no viņiem ir gan piedalījies Latvijas politiskās vides veidošanā, gan attīstījis Latvijas Valsts prezidenta institūciju.

Muzeju nakts programmu Rīgas pilī plkst. 19.00 atklās Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu ansamblis un saksofonu kvartets. Savukārt visas Muzeju nakts garumā ar muzikāliem priekšnesumiem Baltajā zālē apmeklētājus priecēs Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji.

Lai apskatītu Rīgas pili, apmeklētājiem pie ieejas tiks veikta drošības pārbaude. Lūdzam līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot Muzeju nakti Rīgas pilī, aicinām pieteikties līdz 2018. gada 17. maija plkst. 14.00, sūtot uz e-pastu prese@president.lv savu vārdu, uzvārdu, pārstāvētā medija nosaukumu un amatu medijā.

 

Citas ziņas