Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents apstiprina dalību „Ineses Galantes fonda” Goda padomē


Valsts prezidents Andris Bērziņš 30.jūlijā tikās ar operdziedātāju Inesi Galanti, lai pārrunātu „Ineses Galantes fonda” darbību un iespējas Valsts prezidentam iesaistīties tā mērķu īstenošanā.

 

Sarunas laikā Inese Galante izklāstīja savas ieceres, kā atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā, kā arī iespējas aktualizēt un popularizēt to Latvijā un ārvalstīs. Operdziedātāja iecerējusi izmantot savas zināšanas, pieredzi un kontaktus, veidojot „Ineses Galantes fondu” ar mērķi dod iespēju jauniešiem attīstīt savu talantu pie pasaules labākajiem pedagogiem ne tikai operas, bet arī citos klasiskās mūzikas žanros.
 
Viņa uzsvēra: „Mūzikā Latvijā ir ļoti daudz izcilu jaunu talantu, bet ar to nepietiek – tie ir jāizkopj, jāattīsta, un man ir pārliecība, ka mēs, kopā strādājot, varam sniegt ļoti daudz Latvijas kultūras attīstībai nākotnē. Mums ir jāveido sistēma, kas ļaus talantiem nokļūt uz pasaules labāko operu un koncertzāļu skatuvēm.”
 
Inese Galante uzsvēra, ka šajā darbā nepieciešams arī citu atbalsts, tādēļ aicināja Valsts prezidentu palīdzēt fondam. Andris Bērziņš piekrita piedalīties „Ineses Galantes fonda” Goda padomes darbā un savu iespēju robežās atbalstīt fondu tā mērķu sasniegšanai.
 
Sarunā tika apspriesta arī pasaules operas un mūzikas kultūras sasniegumu pieejamības nodrošināšana Latvijā. Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijā jāsniedz iespēja cilvēkiem dzirdēt un iepazīt izcilu klasisko mūziku.

Saistītais saturs:


Kategorijas:


Citas ziņas