Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents ar Bundestāga deputātiem pārrunā divpusējo attiecību stiprināšanas virzienus


alternative text

17. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Vācijas Baltijas parlamentārās grupas delegāciju un pārrunāja Latvijas–Vācijas divpusējās attiecības.

Sarunas laikā abas puses atzina, ka Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības ir aktīvas, kā arī bija vienisprātis, ka Vācija ir svarīgs partneris Latvijai. Vācijas sadraudzības grupas vadītājs Aloizs Karls (Alois Karl) īpaši izcēla Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita saikni ar Vāciju, paužot pārliecību, ka tas būs papildu stimuls divpusējo attiecību stiprināšanā.

Tikšanās laikā tika runāts par izglītības jautājumiem, īpaši pievēršot uzmanību kompetencēs balstītai izglītībai. Egils Levits atzīmēja, ka “šāds izglītības modelis risinātu problēmu ar profesionāla darbaspēka trūkumu”.

Vācijas Bundestāga deputāti priecājās par lielo vācu studentu skaitu Latvijā, īpaši medicīnas jomā un interesējās par iespējām veicināt jauniešu sadarbību arī citās jomās. E. Levits atzina, ka būtu jāstiprina sadarbība ar vācbaltiešu sadarbības organizācijām.

Tāpat Vācijas delegācija interesējās par drošības izaicinājumiem Baltijas jūras reģionā. Egils Levits uzsvēra, ka ir svarīgi reaģēt uz jaunajiem izaicinājumiem, tai skaitā hibrīddraudiem, stiprinot kvalitatīvu informatīvo telpu.

Tika pārrunāti arī Eiropas Savienības dienaskārtībā esošie jautājumi, aktualitātes saistībā ar “breksitu” un jaunais Eiropas Komisijas sastāvs.

Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Vācijas Baltijas parlamentārās grupas delegāciju

Birkas:


Citas ziņas