Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents atzinīgi novērtē jauno uzņēmēju modernos un drosmīgos projektus Liepājas Biznesa inkubatorā


alternative text
13. martā Valsts prezidents Egils Levits, tiekoties ar Liepājas domes un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) vadību, apspriedās par Liepājas attīstību gan saistībā ar plānoto Administratīvi teritoriālo reformu, gan ostas un pilsētas attīstības mijiedarbību.

Tāpat tika runāts par kultūras un tūrisma nozares nākotnes ambīciju, vides pieejamības un ilgtspējas veicināšanu pilsētā.

Savukārt, apmeklējot Liepājas Universitāti, Valsts prezidents ar interesi uzklausīja universitātes skatījumu uz plānoto augstākās izglītības reformu. E. Levits uzsvēra, ka reformai ir vēl jāizstrādā detalizācija. Mērķis ir skaidrs – izglītības kvalitāte, taču ir svarīga universitāšu tipoloģija, reģionālo nepieciešamību apzināšana, nodrošinot zinātnes un reģiona uzņēmējdarbības sadarbību un zinātnes pārnesi uz dažādām uzņēmējdarbības nozarēm.

Valsts prezidents tika iepazīstināts arī ar Liepājas ostas darbību un Liepājas SEZ attīstības plāniem.

Tiekoties ar Liepājas Biznesa inkubatora (LBI) pārstāvjiem, E. Levits atzinīgi novērtēja jauno uzņēmēju degsmi un modernos projektus, iesaistoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras LBI pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Šobrīd inkubatorā iesaistīti 20 jaunie uzņēmumi, kas strādā dizaina, gudrā tekstila, IKT, enerģētikas, ilgtspējas, viesmīlības un sociālajā jomā. Visi LBI darbinieki ir remigranti un arī iesaistās remigrācijas programmā.

Valsts prezidents arī izrādīja interesi par “Liepaja TechGirls” kopienu, kas iesaista visa vecuma sievietes interneta tehnoloģiju pasaulē un programmēšanā, palīdzot pārkvalificēties un saskatot jaunas darba iespējas.

13.03.2020. Otrā diena - Valsts prezidents Egils Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite 12. un 13. martā apmeklē Liepāju un Liepājas novadu

Birkas:


Citas ziņas