Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents: Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis par transatlantisko drošību un globāliem izaicinājumiem


alternative text
Valsts prezidents Egils Levits šodien Londonā tikās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau) – abu valstu līderi ir ieradušies uz NATO galotņu sanāksmi, kas šajās dienās notiek Lielbritānijā.

Tikšanās laikā E. Levits pateicās Dž. Trudo par Kanādas ieguldījumu Latvijas, Baltijas un visas Eiropas drošībā, ar teju 600 karavīriem vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijas kaujas grupu Ādažos. E. Levits ar atzinību novērtēja Dž. Trudo sarunā apliecināto, ka Kanāda turpinās šo misiju Latvijā, jo tas ir gan Kanādas, gan visas NATO alianses interesēs. Pārrunājot NATO aktualitātes, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija vēlas Eiropas drošības pīlāra stiprināšanu NATO ietvaros, lai izvairītos no jebkādas funkciju dublēšanās šajā jomā. Latvijas prezidents arī augstu novērtēja Kanādas dalību Latvijā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā (NATO StratCom COE).

Abas puses apspriedās par divpusējo attiecību intensificēšanu ekonomiskajā laukā. Tika izteikta pārliecība, ka noslēgtais ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums (CETA) ļaus uzņēmējiem veidot aktīvākas saites.

Tāpat E. Levits sarunā pieminēja dinamisko Kanādas latviešu kopienu, kas ikdienā veido aktīvas saites starp abām valstīm.

Sarunas gaitā E. Levits un Dž. Trudo secināja, ka Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis arī par globāliem izaicinājumiem, kas skar visu pasauli, tādiem kā klimata pārmaiņas. Abas puses bija vienisprātis, ka valstīm jābūt ambiciozākām, risinot problemātiku, kas saistās ar vides un klimata pārmaiņu izaicinājumiem.

03.12.2019. Valsts prezidenta tikšanās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau)

Birkas:


Citas ziņas