Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents piešķir Cildinājuma rakstu arhitektam Andrim Kronbergam


alternative text
Valsts prezidents Egils Levits lēmis piešķirt Cildinājuma rakstu arhitektam, vienam no grupas “Menuets” dibinātājiem Andrim Kronbergam, godinot viņa 70 gadu jubileju un paveikto.

Valsts prezidents Cildinājuma rakstā uzsver: “Jūsu darbs mūža garumā ir bijis veltīts tam, lai atklātu latviešu laikmetīgās arhitektūras augstākās virsotnes ciešā sasaistē ar filosofiju un mūziku. Vienmēr lūkoties pēc plašākiem apvāršņiem un meklēt latviskās identitātes izpausmes ir bijis dzinulis Jūsu darbā, kas augstu novērtēts gan profesionāļu vidē, gan plašākā sabiedrībā. Jūs esat Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, iekļauts Latvijas kultūras kanonā un saņēmis vairākas Latvijas Arhitektūras gada balvas – tas ir rezultāts Jūsu inovatīvajiem un oriģinālajiem arhitektūras risinājumiem. Turklāt kā viens no grupas “Menuets” dibinātājiem un līderiem Jūs radījāt fenomenu latviešu mūzikā, kas caur tautas apspiestības gadiem kļuva par protesta simbolu un palīdzēja Latvijai atgūt brīvību. Cildinu Jūs par darbu mūsu Latvijai un sveicu nozīmīgajā dzīves jubilejā!”

Kategorijas:


Citas ziņas