Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Tallinā tiekas ar latviešu diasporas Igaunijā pārstāvjiem


alternative text
2019. gada 10. aprīlī Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze Tallinā tikās ar latviešu diasporas Igaunijā pārstāvjiem.

Pasākuma laikā uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka latviešu kopiena Igaunijā ir aktīva un labi atpazīstama gan vietējām valsts un pašvaldību institūcijām, gan arī plašākai Igaunijas sabiedrībai. Valsts prezidents atzīmēja, ka latviešu kopienas iniciētie pasākumi un programmas jau kļuvuši par paraugu citiem.

“Man ir patiess prieks, ka latvieši Igaunijā, atrodoties tikai rokas stiepiena attālumā no savas dzimtās zemes, tomēr nav atstājuši savu latvisko tradīciju kopšanu tikai uz tām reizēm, kad tiek apciemoti radi un draugi Latvijā. Igaunijā ir izveidotas aktīvas un ar pašiniciatīvu bagātas kultūras biedrības, latviešu papildskola un interešu kopas, kas sniedz nenovērtējamu atbalstu latviešu valodas, kultūras un tradīciju uzturēšanā ikdienā,” atzina Valsts prezidents.

Aktīvākie latviešu diasporas centri Igaunijā ir Tallinā un Tartu, un to veido vairākas organizācijas, piemēram, Igaunijas Latviešu biedrība, Latviešu Nacionālās kultūras biedrība Igaunijā, Tartu Latviešu biedrība, Tallinas Latviešu papildskola “Taurenis”, folkloras kopa "Rēvele", koris “Ziemeļu balsis” un Tallinā izveidotā latviešu draudze.

No 2019.gada 9.aprīļa līdz 11.aprīlim Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītē apmeklē Igauniju. Valsts prezidentu valsts vizītē Igaunijā pavada Iveta Vējones kundze. Valsts vizītes Igaunijā laikā Valsts prezidentam un Ivetai Vējones kundzei paredzēta plaša programma Tallinā, Paidē un Tartu, aptverot valstu politisko, ekonomisko, izglītības un kultūras sadarbību.

 

Saistītais saturs:


Citas ziņas