Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents Rīgas pilī pieņem tiesneša svinīgo solījumu


alternative text
Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien, 2019. gada 6. februārī, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pirms stāšanās amatā pieņēma rajona (pilsētas) tiesas tiesneša Viktora Makuceviča svinīgo solījumu.

Uzrunājot jauno tiesnesi, Valsts prezidents uzsvēra, ka sabiedrība šobrīd sagaida pārmaiņas tiesu sistēmā un skaidrus signālus, ka tiesiskums un taisnīga tiesa nav tikai tukši vārdi.

“Pārmaiņas tiesu varā sākas arī ar katru tiesnesi. Pēc katra tiesneša darba un rīcības tiek vērtēta visa mūsu tiesu sistēma kopumā. Tāpēc aicinu nekad neaizmirst, ka tiesnesim ir jābūt paraugam un autoritātei visās jomās,” norādīja Valsts prezidents.

Likums paredz, ka ikviens tiesnesis pirms amata pienākumu pildīšanas uzsākšanas Valsts prezidentam dod svinīgo solījumu un svinīgi solās būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to, spriest tiesu stingrā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un likumiem.

Saistītais saturs:


Citas ziņas