Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents un Ministru prezidents pārrunā aktualitātes


alternative text
Trešdien, 2019. gada 20. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja aktualitātes, īpašu uzmanību veltot valdības sagatavotajam un Saeimā iesniegtajam 2019. gada valsts budžeta projektam, t.sk. finansējumam izglītības nozarei.

Valsts prezidents pēc tikšanās norādīja, ka pozitīvi vērtējams valdības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) uzsāktais dialogs, pie sarunu galda meklējot iespējamos risinājumus turpmākai pedagogu atalgojumu palielināšanai. Tomēr pedagogu atalgojuma palielinājums nebūs iespējams bez būtiskām pārmaiņām izglītības nozarē. Izglītības pieejamība un kvalitāte, kā arī mobilitāte, ar to saprotot skolēnu nokļūšanu skolās, ir jautājumu komplekss, kas jārisina kopīgā sadarbībā starp Izglītības un zinātnes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Satiksmes ministriju un pašvaldībām.

Tikšanās laikā Valsts prezidents arī informēja Ministru prezidentu, ka ceturtdien, 2019. gada 21. martā, izskatīšanai Saeimā plānots iesniegt likumprojektu „Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”. Šīs iniciatīvas mērķis ir izbeigt piešķirt nepilsoņa statusu pēc likumā noteiktā datuma dzimušiem nepilsoņu bērniem un atzīt viņus par Latvijas pilsoņiem, ja vien bērna vecāki nav vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu bērnam un bērns nav citas valsts pilsonis. Iesniedzamajā likumprojektā netiks veiktas citas izmaiņas kā vien precizējumi termiņos, ņemot vērā to, ka sabiedrībai un politiķiem ir bijušas plašas iespējas apspriest konkrēto iniciatīvu.

Saistītais saturs:


Citas ziņas