Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
09.08.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Valsts policiju

9. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Valsts policiju, kur tikās ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku un vadības komandu un pārrunāja aktuālos izaicinājumus cilvēkresursu piesaistē, atalgojuma sistēmas un darba vides uzlabošanā.

Tikšanās laikā Valsts prezidents E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Valsts policijā notiekošās strukturālās reformas, kuru rezultāta policija attīstās un kļūst atvērtāka sabiedrībai. “Iedzīvotāji nonāk saskarsmē ar Valsts policijas pārstāvjiem visnepatīkamākajās savas dzīves situācijās, meklējot atbalstu un palīdzību, ko arī sniedzat. Tāpēc vien policista darbs ir viens no sarežģītākajiem,” tikšanās laikā teica E. Rinkēvičs, izsakot pateicību ikvienam policistam, kas veic savu ikdienas darbu.

Sarunā Valsts prezidents vēlreiz uzsvēra, ka valsts drošība ir nedalāma un ir nepieciešams stiprināt iekšlietu dienestus, tai skaitā Valsts policiju, risinot cilvēkresursu piesaistes, atalgojuma sistēmas un darba vides uzlabošanas jautājumus, bet ne tikai.

Ar Valsts policijas vadības komandu Valsts prezidents arī pārrunāja sabiedrības dienaskārtībā nesen nonākušos naida noziegumus Daugavpilī un Jūrmalā un Valsts policijas rīcību tajos. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka šādos naida un nacionālās drošības jautājumos sodi ir par maigu un Valsts policijas iesaiste un darbība ir īpaši svarīga jau no paša sākuma.

Apmeklējuma noslēgumā Valsts prezidents iepazinās ar Operatīvā vadības centra darbību un apskatīja Valsts policijas ekipējumu, transportlīdzekļus un speclīdzekļus.

VIDEO: Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Valsts policiju
09.08.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Valsts policiju