Edgars Rinkēvičs
29.03.2024. NATO karoga pacelšanas Rīgas pils Svētā Gara tornī

29. martā, atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO, pie Rīgas pils notika svinīgā godasardzes ceremonija un NATO karoga pacelšana Rīgas pils Svētā Gara tornī, paužot atzinību sabiedroto spēkiem Latvijā.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs:

Šodien mēs atzīmējam 20. gadadienu kopš Latvija ir NATO alianses dalībvalsts. Jebkuros laikapstākļos – labos vai sliktos brīžos – mūsu sabiedrotie ir kopā ar mums.

Tāpat mēs šodien atceramies un sakām lielu paldies visiem tiem, kuri pirms 20 gadiem izdarīja visu, lai mēs būtu NATO dalībvalsts.

Drošība ir process, nevis rezultāts. Mēs ļoti labi zinām darāmos darbus. Mums ir ļoti daudz mājasdarbu, lai pavisam drīz šeit uzņemtu Kanādas brigādi. Mums ir jādara ļoti daudz, lai uzlabotu civilās aizsardzības sistēmu un nostiprinātu austrumu robežu. Visi šie pasākumi ir mūsu labā. Jo vairāk un labāk mēs būsim sagatavojušies, jo mazāka iespējamība, ka mums jebkad būtu jāpieredz tas, kas notiek Ukrainā.

29.03.2024. 20. gadadiena kopš Latvijas iestāšanās NATO: svinīgā godasardzes ceremonija pie Rīgas pils un NATO karoga pacelšana Rīgas pils Svētā gara tornī