Egils Levits
skats uz Svētku zāli

Tuvojoties oficiālajai Valsts prezidenta institūcijas simtgades dienai 14. novembrī, šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidents (2007–2011) Valdis Zatlers atbildēja uz visdažādākajiem jauniešu jautājumiem par Valsts prezidenta ikdienu, darbu un lomu Latvijā sarunā “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā?”.

Rīgas pils Svētku zālē pulcējās vairāk nekā 350 bērnu no dažādām Latvijas vietām un skolām, kuri piedalījušies konkursa “Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo valsts svētku uzrunu tautai”.

Gan Egils Levits, gan Valdis Zatlers norādīja, ka vislielāko atbildību savā darbā kā Valsts prezidenti jūt pret Latvijas cilvēkiem. Abi arī norādīja, ka, lai Latvijā būtu ideāla demokrātija, visiem Latvijas iedzīvotājiem tajā ir jāiesaistās.

Sarunas laikā jaunieši vēlējās dzirdēt atbildes uz nopietniem jautājumiem, piemēram, kāda ir Valsts prezidenta sadarbība ar valdības vadītāju un Saeimu, kā top Valsts prezidenta runas, kāds ir E. Levita un V. Zatlera viedoklis par to, kā noris Latvijas transformācija uz zaļo aprites ekonomiku un kā abi prezidenti vērtē esošo ģeopolitisko situāciju Baltijas reģionā.

Jauniešus interesēja, kas ir visgrūtākais Valsts prezidenta amatā, kad sākas un kad beidzas Valsts prezidenta darba diena, kā prezidenti pavada brīvo laiku u.c.

Sarunas ieraksts:
12.11.2022. Valsts prezidents Egils Levits piedalās sarunā “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā?”