Ārlietas Egils Levits
Grieķijas karogs

Atzīmējot Grieķijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi, 1.–3. jūnijā Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies V. E. Grieķijas Republikas prezidente Katerina Sakellaropula (H. E. Ms Katerina Sakellaropoulou) ar dzīvesbiedru Pavlu Koconi (Mr Pavlos Kotsonis). Īpaši akcentējot drošības situāciju Eiropā, Valsts prezidents Egils Levits ar Grieķijas prezidenti pārrunās jautājumus saistībā ar Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā, Eiropas nākotnes perspektīvām un sadarbību starp Latviju un Grieķiju.

Vizītes pirmajā dienā, 1. jūnijā, paredzēta oficiālā Grieķijas Republikas prezidentes Katerinas Sakellaropulas un dzīvesbiedra Pavla Kocoņa sagaidīšanas ceremonija laukumā pie Rīgas pils, abu valstu delegāciju sarunas, E. Levita un K. Sakellaropulas paziņojums presei un svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.

Vizītes otrajā dienā, 2. jūnijā, plānota Grieķijas prezidentes tikšanās ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu un tikšanās ar Latvijas Republikas Satversmes tiesas tiesnešiem. Pēc tam Grieķijas prezidente Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apskatīs izcilā latviešu ainavista Vilhelma Purvīša 150. jubilejai veltīto izstādi “Purvītis”, kā arī aplūkos pastāvīgo ekspozīciju atjaunotajā Latvijas Okupācijas muzejā, kas svinīgo atklāšanu būs piedzīvojis tikai dažas dienas pirms vizītes (30. maijā). Turpinājumā Grieķijas prezidente ar dzīvesbiedru dāvinās grāmatu Tautas grāmatu plauktā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet dienas noslēgumā mākslas centrā “NOASS” atklās izstādi par godu Latvijas un Grieķijas diplomātisko attiecību simtgadei.

Savukārt 3. jūnijā, noslēdzot oficiālo vizīti Latvijā, Grieķijas Republikas prezidente Katerina Sakellaropula un dzīvesbiedrs Pavls Koconis tiksies ar Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.