Andra Levite Egils Levits Ārlietas
01.02.2023. Latvijas un Polijas prezidentu dzīvesbiedres nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” tiekas ar Ukrainas karavīriem

1. februārī Polijas oficiālās vizītes Latvijā laikā Andra Levites kundze un Agata Kornhauzeres-Dudas kundze apmeklēja nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”, kur šobrīd ārstēšanās un rehabilitācijas pakalpojumus saņem Ukrainas profesionālie un brīvprātīgie karavīri no Harkivas, Volīnas un Žitomiras apgabaliem.

Latvijas un Polijas prezidentu dzīvesbiedres tikās ar karavīriem, uzklausīja viņu pieredzes stāstu, pauda lepnumu par varonību un vēlēja ātri atgūt veselību.

Savukārt ar “Vaivaru” pārstāvjiem abas kundzes pārrunāja karavīru ārstēšanās un rehabilitācijas procesu, novērtēja inovatīvās metodes rehabilitācijas nodrošināšanai, kā arī atzīmēja psiholoģiskās rehabilitācijas nozīmi.

A. Levite un A. Kornhauzere-Duda uzsvēra, ka ļoti lepojas ar ukraiņu tautas cīņassparu un uzsvēra, ka atbalsts Ukrainai tiks sniegts tik ilgi, cik nepieciešams.

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” palīdzību Ukrainas karavīriem sniedz jau kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja un anektēja Krimas pussalu, kā arī aizsāka karadarbību Donbasa teritorijā. Centrā tiek sniegts viss nepieciešamai atbalsts, lai karavīri pēc iespējas drīzāk varētu atgriezties Ukrainā.

01.02.2023. Polijas prezidenta Andžeja Dudas un dzīvesbiedres Agatas Kornhauzeres-Dudas oficiālā vizīte Latvijā