Ārlietas Edgars Rinkēvičs
Ruandas un Latvijas prezidenti sēž viens otram pretī un sarunājas

19. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Ruandas prezidentu Polu Kagami (Paul Kagame), lai izteiktu Latvijas atzinību par Ruandas stingro pozīciju starptautisko tiesību aizsardzībā.

Tikšanās laikā abu valstu prezidenti pārrunāja Ruandas reģionālo iesaisti Āfrikā, jo īpaši Mozambikas un Centrālāfrikas Republikas miera nodrošināšanā, kā arī iesaistīšanos ANO miera uzturēšanas misijās.

“Latvija atzinīgi vērtē pašreizējo aktīvo dialogu starp Eiropas Savienību un Āfrikas Savienību. Mēs novērtētu Ruandas puses gatavību uzsākt sarunas par divpusēju nolīgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu ar mūsu valsti. Tāpat saredzam sadarbības iespējas izglītības jomā,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Abu valstu prezidenti apmainījās viedokļiem par Melnās jūras graudu iniciatīvu, kas ir svarīga globālajai nodrošinātībai ar pārtiku. Krievijas izstāšanās no tās traucē Ukrainas graudu piegādes pasaules tirgiem. Ruandas un Latvijas prezidenti pārrunāja augsta līmeņa vizīšu apmaiņu starp valstīm.

19.09.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tiekas ar Ruandas prezidentu Polu Kagami (Paul Kagame)