Ārlietas Egils Levits
Egils Levits, NATO Austrumu flanga valstu vadītāju preses konference

25. februārī Valsts prezidents Egils Levits Varšavā piedalījās NATO Austrumu flanga (t.s. B9–Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē un NATO ārkārtas tiešsaistes samitā, lai apspriestu Krievijas uzsākto plašo militāro uzbrukumu Ukrainai un nepieciešamību stiprināt NATO austrumu flangu – Bulgāriju, Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju un Slovākiju.

Abās sanāksmēs izskanēja pilnīga dalībvalstu vienotība, gatavība sniegt atbalstu Ukrainai, tai skaitā militāro ekipējumu, kā arī iestāšanās par stingrām ekonomiskām un politiskām sankcijām, lai izolētu Krieviju visos iespējamos veidos. Tāpat kā citi līderi Valsts prezidents atbalstīja Krievijas izslēgšanu no SWIFT maksājumu sistēmas.

Dalībvalstu līderi pārrunāja nepieciešamību nopietni stiprināt stratēģisko komunikāciju. Valsts prezidents pauda atzinību, ka Eiropas valstis no televīzijas apraidēm izslēdz Kremļa propagandas kanālus, taču ar to vien nepietiek: “Ir jāatmasko Krievijas meli, kas tiek uzturēti no Kremļa puses, jo autokrātiskam režīmam patiesība ir bīstama.”

Valsts prezidents arī apstiprināja, ka Latvija gatavojas uzņemt Ukrainas vēstniecības Maskavā darbiniekus pēc Ukrainas lūguma, ņemot vērā Ukrainas lēmumu pārtraukt attiecības ar Krievijas Federāciju.

FOTO: