Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
Rīgas pils Svētā gara tornis, kurā plīvo Latvijas valsts karogs un Valsts prezidenta standarts

27. septembrī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadībā Rīgas pilī notika Nacionālās drošības padomes (NDP) sēde. NDP sēdē tika izskatīta Nacionālā drošības koncepcija un jautājums par Latvijas valsts austrumu robežas izbūvi.

Saskaņā ar Nacionālās drošības likuma 27. panta otro daļu NDP izskatīja Nacionālās drošības koncepciju.

Par robežapsardzības infrastruktūras izbūvi sēdē ziņoja VAS “VNĪ”, VAS “LVRTC” un Iekšlietu ministrija. NDP pozitīvi novērtēja pieņemtos lēmumus par izbūves procesa paātrināšanu. NDP vienojās šī gada beigās iepazīties ar būvniecības darbu rezultātiem.

Sēdes dalībnieki uzklausīja Valsts kontroles secinājumus par kavēkļiem robežapsardzības infrastruktūras izveidošanā. NDP aicināja organizēt valsts līdzekļu izlietojumu kontroli nacionālai drošībai nozīmīgos projektos tā, lai nodrošinātu gan nepieciešamo uzraudzību, gan attiecīgo projektu īstenošanu laikā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ziņoja par atbalstu Valsts robežsardzei robežapsardzībā, kas tiks sniegts līdz pat robežas pilnvērtīgas infrastruktūras izbūvei, kā arī informēja NDP par militārās aizsardzības tehniskā risinājuma plāniem, kas nodrošinātu valsts iedzīvotāju un teritorijas militāro aizsardzību no pirmā centimetra.

Nākamā NDP sēde notiks oktobrī. Par tās norises laiku tiks paziņots atsevišķi.