Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
Rīgas pils

24. aprīlī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadībā Rīgas pilī notika Nacionālās drošības padomes (Padome) sēde. Padome atbalstīja Nacionālā mākslīgā intelekta centra izveidošanu. Sanāksmē tika arī izskatīti jautājumi par aizsardzības industrijas attīstību Latvijā un dronu koalīcijas Ukrainas atbalstam vadību.

Padome vienojās atbalstīt Latvijas Nacionālā mākslīgā intelekta centra (Centrs) veidošanu, sadarbojoties Latvijas Universitātei, Rīgas Tehniskajai Universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei. Centra uzdevums būs veidot kompetences centru mākslīgā intelekta izmantošanai valsts drošībai un zināšanu ekonomikas izaugsmei.

Aizsardzības ministrs un ekonomikas ministrs ziņoja par rīcību aizsardzības industrijas un tehnoloģiju attīstības Latvijā atbalstam, tostarp  projektiem, kas paredz Eiropas Savienības atbalsta piesaisti un iekļaušanos Eiropas militārās industrijas ražošanas piegādes ķēdēs. Padomes locekļi uzsvēra šī darba nozīmi piegādes drošībai un līdzsvarotas ekonomikas attīstībai. Padome uzklausīja šomēnes izsludinātā Aizsardzības industrijas likuma piemērošanas soļus un aicināja uz aktīvu dialogu ar uzņēmumiem ar mērķi veidot aizsardzības industrijas bāzi Latvijas un sabiedroto aizsardzības vajadzībām.

Padome uzklausīja aizsardzības ministra ziņojumu par dronu koalīcijas Ukrainas atbalstam rezultātiem. Sanāksmes dalībnieki uzsvēra nekavējoša atbalsta Ukrainai nozīmi, Ukrainas pieredzes pārņemšanu un atbilstošu Latvijas dronu ražošanas jaudu palielināšanu.

Tāpat Padome uzklausīja valsts drošības iestāžu ziņojumus par aktuālo situāciju valstī.