Egils Levits
Triju Zvaigžņu ordeņi divās atvērtās kastītēs

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2023. gada 4. aprīļa lēmumu 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā, 4. maijā, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē būs iespējams skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Latvijas valsts augstākie apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas, kuru darbs valsts labā ir īpaši nozīmīgs. Tie ir mediķi, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par sabiedrības veselību, kultūras darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, Robežsardzes un Valsts policijas amatpersonas, kuras sargā mūsu valsts drošību un apsargā tās robežu. Tāpat arī tiesu sistēmas pārstāvji, zinātnieki, skolotāji, informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvji, uzņēmēji, lauksaimnieki, pašvaldību darbinieki, nacionālās pretošanās kustības dalībniece, vēsturiskās atmiņas un kultūras mantojuma kopēji, sabiedriskie darbinieki, tostarp cilvēki, kuri rūpējas par dzīvnieku aizsardzību un labturību.

Ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kuri īpaši pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, kā arī ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norāda: Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā mēs godināsim cilvēkus, kuru pašaizliedzīgais, godprātīgais, drosmīgais darbs un izcilais sabiedriskais veikums kalpo mūsu tautai un valstij. Ordeņu kapituls ir arī pieņēmis lēmumu apbalvot cilvēkus, kuri kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi, aktīvi, nesavtīgi rīkojas un apvieno mūs Ukrainas brīvības cīņas atbalstam, tā vienlaikus stiprinot Latvijas tautas patriotismu.