Edgars Rinkēvičs
Triju Zvaigžņu ordenis

Saskaņā ar Ordeņu kapitula 2024. gada 10. aprīļa lēmumiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms.

Ordeņu kapituls atzīmē, ka šogad, Triju Zvaigžņu ordeņa simtgadē un 30. gadskārtā kopš tā atjaunošanas, Viestura ordeņa un Atzinības krusta atjaunošanas 20. gadskārtā, valsts augstāko atzinību saņem visdažādāko jomu pārstāvji no visas Latvijas, kuru darbs valsts mērogā ir īpaši nozīmīgs.

Tie ir tiesību sistēmas darbinieki, izglītības un kultūras darbinieki, uzņēmēji un arī aktīvi, nesavtīgi palīdzības sniedzēji Ukrainai, tās karavīriem, civiliedzīvotājiem un bēgļiem Latvijā. Tie ir cilvēki, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par mūsu Latvijas bērnu veselību un paliatīvo aprūpi. Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, Valsts policijas amatpersonas, ugunsdzēsēji glābēji, valsts robežsargi, kuri stiprina mūsu valsts drošību un mūsu kopējās aizsardzības spējas un sargā valsts robežu.

Augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – svinīgā pasniegšanas ceremonija plānota Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā, 2024. gada 4. maijā, plkst. 15.00 Rīgas pilī. Ceremonija tiešraidē tiks pārraidīta Latvijas Televīzijas 1. kanālā.   

Detalizēta informācija par augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību pieejama Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.