Andra Levite Riga TechGirls
Andra Levite

Labvakar, cienījamā Andersones kundze!

Godātie mentori un audzēkņi!

Ļoti cienījamā Fasbergas kundze!

Ļaujiet man vēlreiz uzsvērt to, cik liels prieks un pagodinājums man ir būt kopā ar jums jūsu IT Vēstnešu programmas viena gada jubilejas pasākumā.

Pirms gada, uzsākot projektu “Iepazīsti tehnoloģijas”, jums izdevās piesaistīt pasākumam vairāk nekā 4 600 dažāda vecuma sieviešu no visas Latvijas – kā pilsētām, tā arī lauku reģioniem.

Otrajā kārtā 160 mentoru dalījās savās IT nozares zināšanās ar vairāk nekā 260 audzēknēm.

Lai apgūtu programmēšanu, IT nozares pārkvalifikācijas programmas ‘She goes Tech’ (“Tehnoloģijas viņai”) laikā stipendija ir nodrošināta jau 400 sievietēm, savukārt vēl 240 sievietēm šāds atbalsts kļūs pieejams šīs vasaras otrajā pusē.

Otrajā sieviešu hakatonā, kurā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieču kopā ar vairāk nekā 40 mentoriem, tika izstrādātas 20 jaunuzņēmumu idejas.

Ne vienu reizi vien savā mūžā mēs pārliecināmies, ka spert tieši pirmo soli pretī citādajam, jaunajam ir visgrūtāk, bet jūs šo pirmo soli (pirmo darbības gadu) esat veikušas pārliecinoši.

Te var vilkt paralēles ar fabulu par šaha galdu un rīsu graudu. Sākumā uz pirmā lauciņa bija tikai viens grauds, bet beigās uz pēdējā – 64. lauciņa – jau atradās vairāk rīsu graudu, nekā jelkad uz zemes bijis.

Ja mums ir skaidri zināms, uz ko ejam, mums nav jākaunas to teikt skaļi – gan pašiem sev, gan citiem.

Kristīgā ticība māca, ka ir septiņi nāves grēki. Savtīgums ir viens no tiem. Laikā, kad cilvēki ir pārņemti ar sevi un savām problēmām, jūs, dārgie mentori, esat tie, kuru sirds dāsnums uzvarēs jebkuru savtību. Jūs dāvājat citiem savu laiku, prātu un sapratni. Milzīgs paldies jums par to!

Šodien mums būs iespēja klausīties vieslektores izraēlietes Maksīnas Fasbergas (Maxine Fassberg) stāstījumā. Viņa nāk no valsts, kas daudzējādā ziņā līdzinās Latvijai, – teritorijas ziņā tā ir neliela, resursiem ne pārāk apveltīta valsts, taču tās iedzīvotājiem ir skaidri zināms, kādu nākotni viņi sev vēlas veidot – nākotni, kurā nav vietas aizspriedumiem un to uzliktajām “klapēm”.

Novēlu visiem interesantu domu un pieredzes apmaiņu, daudz jaunu profesionālu un personīgu kontaktu, nebeidzamas darba iespējas šeit un plašajā pasaulē, kā arī patīkamu šo vakaru.

Paldies!

FOTO: