Ārlietas Egils Levits
Logo

Trīs Jūru iniciatīvas samita sagatavošanas ietvaros Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis 18.–19. novembrī Vašingtonā tiksies ar augstu stāvošiem ASV Nacionālās drošības padomes, ASV Kongresa, Valsts departamenta, ASV Tirdzniecības palātas un ASV–Centrāleiropas biznesa asociācijas pārstāvjiem. Jau ziņots, ka Latvijā 2022. gada jūnijā notiks Trīs Jūru iniciatīvas samits un Biznesa forums. Vizītes laikā A. Teikmanis arī pārrunās Latvijas–ASV diplomātisko attiecību simtgades notikumus, kas gaidāmi 2022. gadā.

Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīko konsultācijas par samita un biznesa foruma sagatavošanu ar visām Trīs Jūru iniciatīvas valstīm.

Pārņemot Trīs Jūru iniciatīvas prezidentūru no Bulgārijas, Valsts prezidents Egils Levits š. g. 9. jūlijā Trīs Jūru iniciatīvas samitā Sofijā uzsvēra: “Mēs varēsim balstīt Rīgas samitu uz iepriekšējo samitu panākumiem, taču uzsvars būs uz privātām investīcijām, kas ir ļoti būtiskas. Tas būs mūsu mērķis – padarīt mūsu reģionu pievilcīgāku nevis tikai investīcijām kopumā, bet konkrētiem infrastruktūras projektiem, kas stiprinās transporta, enerģētikas un digitālos savienojumus mūsu reģionā.”

Trīs jūru iniciatīva ir dibināta 2016. gadā. To veido 12 Eiropas Savienības dalībvalstis: Latvija, Austrija, Bulgārija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija. Partneru statusā samitos piedalās ASV, Vācija un Eiropas Komisija.