Edgars Rinkēvičs
28.03.2024. 28.03.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

28. martā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini. Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas ekonomikas attīstības plānošana, eksporta un investīciju piesaistes pasākumi un līdzšinējais Ekonomikas ministrijas darbs, kas vērsts uz līdzsvarotu visu Latvijas reģionu ekonomikas attīstību.

Valsts prezidents uzklausīja ministra redzējumu par Latvijas ekonomikas attīstības plānu un aicināja strādāt gan pie konceptuāla dokumenta, gan arī pavisam praktiskiem un ātri ieviešamiem pasākumiem, kas veicinātu Latvijas uzņēmēju iespējas eksporta tirgos un investīciju piesaisti Latvijas reģioniem.

Valsts prezidents un ekonomikas ministrs pārrunāja situāciju austrumu robežas un Latgales pašvaldībās. Valsts prezidents vērsa uzmanību uz uzņēmēju un investoru jautājumiem, kas tiek uzdoti Valsts prezidenta reģionālo darba vizīšu laikā, piemēram, gan sarunās ar Latgales pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem, gan š.g. 22. martā nesenajā darba vizītē Saldus novadā. “Latvijas uzņēmēji un potenciālie investori sagaida praktiskas un konkrētas lietas no pašvaldībām vai valsts iestādēm, tādēļ ir svarīgi izstrādāt konkrētu piedāvājumu klāstu, ko Latvija un tās reģioni var piedāvāt uzņēmējdarbības attīstīšanai,” pauda E. Rinkēvičs.  

Ekonomikas ministrs pauda savu redzējumu par nepieciešamajiem uzlabojumiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras stratēģijā darbā ar eksporta veicināšanu un ārvalstu investīciju piesaisti. Puses arī pārrunāja Valsts prezidenta izveidotās Valsts konkurētspējas komisijas sadarbību ar Ekonomikas ministriju.

28.03.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini