Ārlietas Egils Levits Andra Levite
ANO zāle, Valsts prezidents Egils Levits sniedz uzrunu

No 20. līdz 22. septembrim Valsts prezidents Egils Levits atradīsies darba vizītē Ņujorkā, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas atklāšanā.

Valsts prezidenta runa ANO Ģenerālajā asamblejā paredzēta 21. septembrī. E. Levits savā runā vērsīs valstu vadītāju uzmanību uz nepieciešamību panākt starptautiskās kārtības atjaunošanu un rosinās strādāt pie īpaša Starptautiska tribunāla izveides, kas izmeklētu Krievijas agresijas noziegumu Ukrainā. Valsts prezidents uzsvērs arī digitālās vides drošību un tehnoloģiju izmantošanu, lai sasniegtu globālos ilgtspējīgas attīstības mērķus.

ANO Ģenerālās asamblejas laikā notiks trīs Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu (António Manoel de Oliveira Guterres) un Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Sebastian Duda). Valsts prezidents arī tiksies ar ANO dzimumu līdztiesības un iespēju veicināšanas institūcijas (UN Women) izpilddirektori Simu Bahousu (Sima Bahous). Tāpat Valsts prezidentam paredzētas vairākas divpusējas tikšanās ar valstu līderiem, lai pārrunātu Latvijas pienesumu ANO darbā, kā arī intervijas starptautiskajiem medijiem.

Valsts prezidents ar dzīvesbiedri ir aicināti piedalīties ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) un pirmās lēdijas Džilas Baidenas (Jill Biden) pieņemšanā.

Savukārt A. Levite kopā ar citu pasaules valstu dzīvesbiedriem tiksies ar Ukrainas pirmo lēdiju Olenu Zelensku (Olena Zelenska), Ņujorkas NVO Sieviešu statusa komitejas priekšsēdētāju Houry Geudelekian un Starptautiskās invaliditātes alianses pārstāvjiem. Valsts prezidenta dzīvesbiedrei arī paredzēta tikšanās ar ASV dzīvojošajiem tautiešiem – medicīnas, zinātnes, izglītības darbiniekiem, kuri studē vai strādā Ņujorkā.

Vizītes programma
(pēc Ņujorkas laika)

Otrdiena, 20. septembris

8.00–8.50 – Valsts prezidents Egils Levits ierodas ANO galvenajā mītnē un sasveicinās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu (António Manoel de Oliveira Guterres)

9.00 – Valsts prezidents Egils Levits piedalās ANO Ģenerālās asamblejas 77. sesijas atklāšanā

12.00  Andra Levite kopā ar citu pasaules valstu prezidentu dzīvesbiedriem tiekas ar Ukrainas pirmo lēdiju Olenu Zelensku (Olena Zelenska)

12.30 – Trīs Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Sebastian Duda)

15.30 – Valsts prezidents Egils Levits piedalās Francijas un Jaunzēlandes prezidentu rīkotajā politiskajā samitā – t. s. Kraistčērčas aicinājumā (Christchurch Call)

17.45 – Andra Levite tiekas ar diasporas pārstāvjiem, kuri studē vai strādā Ņujorkā

Trešdiena, 21. septembris

9.15 – Trīs Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu

9.30 – Andra Levite tiekas ar Ņujorkas NVO Sieviešu statusa komitejas priekšsēdētāju Houry Geudelekian

10.45~12.00 – Valsts prezidents Egils Levits sniedz runu ANO Ģenerālās asamblejas 77. sesijā

12.30 – Valsts prezidents Egils Levits piedalās “Russia’s War Crimes House” atklāšanā Ukrainas Amerikas institūtā

16.30 – Andra Levite tiekas ar Starptautiskās invaliditātes alianses pārstāvjiem

19.00 – Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze piedalās ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) un pirmās lēdijas Džilas Baidenas (Jill Biden) pieņemšanā

Ceturtdiena, 22. septembris

11.00 – Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem

12.15 – Valsts prezidents Egils Levits piedalās “Nizami Ganjavi International Center” rīkotajā paneļdiskusijā “The Role of NATO in the Current Global Security Architecture”

16.30 – Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar ANO dzimumu līdztiesības un iespēju veicināšanas institūcijas (UN Women) izpilddirektori Simu Bahousu (Sima Bahous)