Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
01.02.2024. Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas apmeklējums

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien, 1. februārī, apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecību un Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (Aizsardzības akadēmija), lai iepazītu karavīru apmācības un izglītības kārtību un organizāciju.

“Aizsardzības akadēmija gatavo mūsu Nacionālo bruņoto spēku virsniekus. Šie cilvēki pēc gadiem, dienējot sauszemes spēkos, jūras spēkos vai gaisa spēkos, atbildēs par mūsu valsts ārējo drošību un sadarbību ar mūsu sabiedrotajiem. Bez militārās apmācības un spēcīga virsnieku korpusa grūti iedomāties Nacionālo bruņoto spēku darbību. Tāpēc Aizsardzības akadēmija ir Nacionālo bruņoto spēku mugurkauls un viens no visnozīmīgākajiem attīstības centriem,” vizītes laikā teica Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības ieguldījumu Ukrainas karavīru sagatavošanā, uzsverot, ka tik pat nozīmīgi ir pārņemt Ukrainas karavīru pieredzi un atziņas Latvijas karavīru sagatavošanā.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents tikās ar Aizsardzības akadēmijas kadetiem, kā arī iepazinās ar mācību un ēdināšanas nodrošinājumu.

01.02.2024. Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas apmeklējums