02.04.2024. Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas apmeklējums. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

2. aprīlī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku, kas šogad svin 500 gadu jubileju. Tā ir Latvijas unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma glabātāja, mācību bāze studentiem, kā arī avots jauniem starpdisciplināriem pētījumiem.

Vizītes ietvaros Valsts prezidents apskatīja bibliotēkas “zelta krājumu” – rokrakstu un reto grāmatu lasītavu, seniespieddarbu un rokrakstu izstādi “Bibliotheca Rigensis 500”, latviešu un ukraiņu mākslinieku izstādi “Veltījums Bibliotheca Rigensis 500” un Misiņa bibliotēku.

Valsts prezidents ar bibliotēkas direktori Ventu Koceri un darbiniekiem pārrunāja Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas turpmāko attīstību, plašāku krājumu digitalizāciju, kā arī akadēmiskās bibliotēkas vietas un lomas nostiprināšanu studiju un pētniecības procesā. “Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas unikalitāte ir faktā, ka Latvijas valsts un tās dibinātā institūcija – Latvijas Universitāte – ir par 500 gadiem jaunāka nekā pati bibliotēka. Tādēļ šie 500 gadi ir ne vien simbolisks jubilejas skaitlis, bet arī liela atbildība turpmāko paaudžu priekšā, turpinot iesākto darbu, glabājot un popularizējot senāko un pasaulē pilnīgāko latviešu literatūras krātuvi,” pēc apmeklējuma teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

02.04.2024. Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas apmeklējums