Egils Levits Iekšpolitika
Valsts prezidents ar izglītības un zinātnes ministri pārrunā zinātnes stratēģisko lomu valsts ilgtspējai

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci, pārrunājot jaunievēlētās ministres plānus un jomas aktualitātes.

Galvenā uzmanība sarunā tika veltīta zinātnes stratēģiskajai lomai, panākot kvalitatīvi jaunu lēcienu valsts ilgtspējības nodrošināšanā. E. Levits uzklausīja A. Muižnieces darba ieceres. Abas puses tikšanās laikā apspriedās par augstākās izglītības reformas ieviešanu – Izglītības un zinātnes ministrijai šobrīd ir paveicams liels darbs pie Ministru kabineta noteikumu izstrādāšanas līdz š. g. 31. augustam. Valsts prezidents akcentēja, ka no Izglītības un zinātnes ministrijas sabiedrība šobrīd sagaida svarīgus stratēģiskus lēmumus par šīs reformas ieviešanu, tāpat arī par skolotāju un augstākās izglītības jomas darbinieku atalgojuma sistēmu, kā arī klātienes apmācībām no š. g. septembra.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību veidot tālredzīgu zinātnes politiku valstī un ikgadējo valsts budžetu veidošanā lielāku uzsvaru likt uz finansējumu zinātnei un zinātnes tehnoloģiju inovācijām. E. Levits atkārtoti ir pievērsis Ministru kabineta un Saeimas uzmanību šim jautājumam, uzskatot to par vienu no svarīgiem priekšnoteikumiem valsts ilgtspējīgai attīstībai.

Foto