Egils Levits Ārlietas
Valsts prezidents ar Rumānijas prezidentu pārrunā abu valstu kopīgās pozīcijas NATO un ES
22. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes laikā Japānā tikās ar Rumānijas prezidentu V. E. Klausu Verneru Johannisu (H. E. Mr Klaus Werner Iohannis), pārrunājot Eiropas Savienības (ES), NATO un citas aktualitātes.

Tikšanās laikā prezidenti atzinīgi novērtēja Latvijas un Rumānijas divpusējo sadarbību dažādos līmeņos un apsvēra iespējas stiprināt abu valstu attiecības ekonomiskajā jomā.

Abas puses pārrunāja arī ciešo sadarbību un kopīgās pozīcijas NATO un ES ietvaros. Prezidenti apsprieda abu valstu prezidentūras pieredzi ES Padomē, kā arī diskutēja par aktuāliem ES jautājumiem – Breksitu, daudzgadu budžetu un sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm. Tāpat E. Levits un K. V. Johanniss pārrunāja gatavošanos NATO līderu sanāksmei Londonā šī gada decembrī, uzsverot nepieciešamību turpināt īstenot Briseles samita lēmumus attiecībā uz NATO spēku gatavības paaugstināšanu un mobilitāti. Abas puses bija vienisprātis, ka sabiedroto vienotība un cieša transatlantiskā saite ir garants drošībai un stabilitātei reģionā.

Sarunas laikā prezidenti atzina, ka Trīs jūru iniciatīva veiksmīgi attīstās un ir laba platforma reģionālās ekonomiskās sadarbības veicināšanai – tiek uzlaboti infrastruktūras savienojumi, energoresursu piegāde un energodrošība.

Valsts prezidenta darba vizītes Japānā pilna darba kārtība.

22.10.2019. Valsts prezidenta Egila Levita divpusējā tikšanās ar V.E. Rumānijas Republikas prezidentu Klausu Verneru Johannisu

Valsts prezidents piedalīsies imperatora svinīgajā kronēšanas ceremonijā Japānā
Valsts prezidents tiekas ar Japānas latviešu kopienas pārstāvjiem