Egils Levits Reģionālās vizītes
Egils Levits apskata uzņēmumu

5. aprīlī Valsts prezidents Egils Levits, Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, uzņēmuma “Axon’ Cable” viceprezidente Kristella Olivjē un Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna Daugavpilī atklāja jauno uzņēmuma “Axon’ Cable” ražotnes ēku. Uzņēmumā nodarbināti 700 darbinieku.

“Axon’ Cable” specializējas augsto tehnoloģiju kabeļu savienojumu un savienotājelementu ražošanā tādām nozarēm kā aizsardzība, aeronautika, medicīna u. c. SIA “Axon’ Cable” ir viens no lielākajiem eksportētājiem Latgales reģionā. Jaunajā ražotnē tiek ražota produkcija mašīnbūvniecības nozarei, piegādājot to uz pazīstamo Eiropas zīmolu auto rūpnīcām, kā arī izgatavojot kabeļus satelītsakaru industrijai.

Valsts prezidents Egils Levits pateicās Francijas investoram, savā uzrunā uzsverot, ka izšķiršanās par šādu investīciju Latvijā, Daugavpilī, padara investīcijas stabilākas un ilgtspējīgākas. “Gan Covid-19 krīze, gan Krievijas karš Ukrainā pierāda, ka globālās piegāžu ķēdes ir trauslas, tādēļ svarīgi, ka piegādātāji ir tepat Eiropā. Līdz ar to jūsu ieguldījums Latvijā, Daugavpilī, ir stratēģiska izvēle – tā ir investīcija gan infrastruktūrā, gan cilvēku prasmēs, lai varētu ražot augstas pievienotās vērtības produktus, gan investīcija vietējā kultūras un sociālajā vidē, atbalstot vietējos kultūras projektus.”

05.04.2022. Valsts prezidents Egils Levits atklāj jauno “Axon’ Cable” ražotnes ēku Daugavpilī