Ārlietas Egils Levits Nacionālā drošība
Valsts prezidents Egils Levits Madridē paraksta saistību vēstuli par NATO Inovāciju fonda izveidi

30. jūnijā, NATO Madrides samita noslēdzošajā dienā, valstu un valdību vadītāju diskusijas bija veltītas tādiem globāliem jautājumiem kā pārtikas un enerģētikas krīze, terorisms, klimata pārmaiņas, nabadzība un nevienlīdzība, straujā digitālo tehnoloģiju attīstība.

Valsts prezidents Egils Levits norāda, ka Latvija pilnībā atbalsta NATO “360 grādu” darbības principu, jo NATO ir visaptveroša aizsardzības organizācija visām tās dalībvalstīm. “Alianse skatās uz draudiem, kas nāk un var nākt no visiem virzieniem. Lai gan aktuālākais drauds ir Krievija, tā nav vienīgā, kas tieši ietekmē mūsu drošību. Šajā laikā ir ļoti būtiski stiprināt alianses spējas, tādēļ mums ir pilnībā jāizmanto visi iespējamie NATO un Eiropas Savienības sadarbības instrumenti, lai nodrošinātu stabilitāti un mieru ne tikai mūsu reģionā, bet arī Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos, kur terorisms un Krievijas mākslīgi izraisītais bads atstāj ievērojamu iespaidu uz iedzīvotājiem un līdz ar to var apdraudēt mūs. Tikpat svarīga ir sadarbība ar partneriem Klusā okeāna reģionā, kuriem ir kopīgas mūsu vērtības,” atzīst E. Levits.

Jāpiemin, ka Madridē tika parakstīta saistību vēstule par NATO Inovāciju fonda izveidi, kam pievienojas arī Latvija. Vienošanās ļaus NATO turpināt būt tehnoloģiski modernāko spēku aliansei. “Mums ir jāsaglabā NATO tehnoloģiskās priekšrocības, īpaši domājot par stratēģiskās drošības vides izmaiņām un straujo tehnoloģiju attīstību,” uzsver Valsts prezidents.

30.06.2022. Valsts prezidents Egils Levits Madridē paraksta saistību vēstuli par NATO Inovāciju fonda izveidi