Ārlietas Egils Levits
vizuālis

16.–20. janvārī Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur tiksies valsts, privātā un pilsoniskā sektora līderi, lai konstruktīvos, uz nākotni vērstos dialogos apspriestu aktuālās norises pasaulē un rastu risinājumus publiskā un privātā sektora sadarbībai.

Pasaules ekonomikas foruma laikā E. Levits ir lūgts uzstāties diskusijā par demokrātiskās iekārtas stiprināšanu nākotnē (tiešraide) un vairākās diskusijās, kas veltītas Ukrainas jautājumiem, piemēram, par īpaša Starptautiska tribunāla izveidošanu Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai un starptautiskās kārtības atjaunošanu. Tāpat Valsts prezidents runās par ģeopolitiskās drošības jautājumiem un drošības aspektiem digitālajā laikmetā, enerģētikas, ekonomiskajiem, klimata u. c. jautājumiem.

Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas divpusējas tikšanās ar vairāku valstu līderiem, tai skaitā ar Šveices Konfederācijas prezidentu Alēnu Bersē (Alain Berset), Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliev), Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju un valdes priekšsēdētāju Klausu Švābu (Klaus Schwab) u. c.

Valsts prezidentam plānotas arī tikšanās ar starptautisku uzņēmumu vadītājiem, tai skaitā ar Dr. Amiram Appelbaum, Israel Innovation Authority priekšsēdētāju, lai runātu par investīciju iespējām Latvijā, inovāciju ekosistēmas attīstību, izceltu Latvijas spējas un ekselenci.

Vairāk informācijas par šī gada Pasaules ekonomikas forumu: https://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting-2023