Ārlietas Egils Levits
No kreisās: Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece digitālajos jautājumos MargrēteVestāgere. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

11. maijā Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieci digitālajos jautājumos Margrēti Vestāgeri (Mrs. Margrethe Vestager).

Valsts prezidents un EK priekšsēdētājas izpildvietniece tikšanās laikā runāja par izaicinājumiem, kas rodas līdz ar straujo mākslīgā intelekta attīstību. M. Vestāgere informēja Valsts prezidentu par esošajiem digitālās vides regulējumiem. E. Levits atzīmēja, ka digitālās tehnoloģijas nedrīkst dot iespēju manipulēt ar sabiedrisko domu. Tāpat Valsts prezidents uzsvēra, ka pašreizējais regulējums, kas dod tiesības lielajām interneta platformām noteikt vārda brīvības robežas, ir problemātisks.

Egils Levits un Margrēte Vestāgere pārrunāja arī aktuālo ģeopolitisko situāciju un Eiropas Savienības (ES) kā globālā spēlētāja lomu pasaulē.

Egils Levits norādīja, ka situāciju Eiropā stabilizētu Ukrainas un Moldovas pievienošanās ES. “Svarīgi pēc iespējas ātrāk dot Ukrainai un Moldovai iespēju pievienoties Eiropas Savienībai, ja nepieciešams, nosakot īpašu pārejas režīmu atsevišķās jomās,” teica Valsts prezidents. E. Levits uzsvēra, ka Latvija iestājas par to, lai drīz tiktu atklātas oficiālas sarunas par Ukrainas iestāšanos ES. M. Vestāgere piekrita, ka šim procesam ir jānotiek strauji, un norādīja, ka vasarā EK nāks klajā ar ziņojumu par progresu Ukrainas pietuvināšanai ES.

FOTO: 

11.05.2023. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieci jautājumos par digitālajam laikmetam gatavu Eiropu Margrēti Vestāgeri.
VIDEO: