Ārlietas Edgars Rinkēvičs
29.09.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (no labās) sasveicinās ar Francijas Eiropas un ārlietu ministri Katrīnu Kolonā Rīgas istabā.

29. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Francijas Eiropas un ārlietu ministri Katrīnu Kolonā (Catherine Colonna), lai pārrunātu divpusējo sadarbību, reģiona drošību un aktuālos ārpolitikas izaicinājumus.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra Francijas kā Latvijas tuvas sabiedrotās nozīmi un izteica pateicību par Francijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Tostarp E. Rinkēvičs izteica gandarījumu par vizītes laikā parakstīto Latvijas-Francijas Rīcības plānu 2023.–2027. gadam, kas veicinās partnerību starp abām valstīm dažādās jomās, sevišķi izglītībā, ekonomikā un enerģētikā.

Valsts prezidents īpaši atzīmēja ekonomiskās sadarbības potenciālu starp Latviju un Franciju. “Novērtējam Francijas uzņēmumu aktīvu dalību Rail Baltica projektā, kā arī saredzam labu potenciālu sadarbībai atjaunojamo energoresursu ražošanā,” pauda E. Rinkēvičs.

Sarunā puses pārrunāja arī abu valstu atbalstu Ukrainai un Krievijas atbildību par agresiju un pastrādātajiem noziegumiem pret Ukrainu. Valsts prezidents uzsvēra, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā ir būtiski stiprināt demokrātiju un tiesiskumu. Amatpersonas arī pārrunāja situāciju Gruzijā un Moldovā un šo valstu vadības un sabiedrības nostāju attiecībā uz vēlmi iestāties Eiropas Savienībā.

VIDEO:
29.09.2023. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Francijas Eiropas un ārlietu ministri Katrīnu Kolonā (Catherine Colonna)