Valsts prezidents Egils Levits sarokojas ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku

27. februārī Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkni un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļu.

Apskatot abu dienestu darba telpas un aprunājoties ar darbiniekiem, Valsts prezidents novērtēja VP un VUGD darbinieku pašaizliedzību, veicot pienākumus darbam nepiemērotās telpās. Valsts prezidents pauda lielu pateicību par policistu un ugunsdzēsēju-glābēju profesionālo darbu, gādājot par Latvijas iedzīvotāju drošību.

“Apmeklējums apstiprināja to, ko esmu teicis jau daudz reižu gan no Saeimas tribīnes, gan sarunās ar Ministru prezidentu un iekšlietu ministru: valsts iekšējai drošībai, tai skaitā iekšlietu dienestu stiprināšanai un attīstībai, jābūt Latvijas prioritātei tikpat lielā mērā kā valsts ārējai drošībai un Nacionālo bruņoto spēku kapacitātes palielināšanai. Pilsonim drošība ir nedalāms jēdziens, kas ietver gan ārējo, gan iekšējo drošību. Priecājos, ka 2023. gada valsts budžetā ir paredzēts papildu finansējums iekšlietu resoram, taču finansējums jāturpina palielināt arī nākamajos gados,” pēc sarunas ar VP un VUGD pārstāvjiem teica E. Levits.

VP un VUGD vadība informēja Valsts prezidentu par tālākajiem dienesta apstākļu uzlabošanas plāniem, saistot tos ar paredzēto budžeta līdzekļu palielinājumu.

“Iekšlietu dienestos nepieciešama ne tikai modernizācija no tehniskā nodrošinājuma un darba apstākļu viedokļa, bet arī resursu optimizācija efektīvākam darbam. Tas nāks par labu visiem – gan darbiniekiem, gan Latvijas iedzīvotājiem,” norādīja Valsts prezidents.

27.02.2023. Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkni un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļu