Egils Levits Reģionālās vizītes
Egils Levits "Brodoor" uzņēmumā sarunājas ar vadību

18. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits darba vizītē apmeklē Jēkabpils novadu, pārrunājot aktuālos jautājumus saistībā ar siltumapgādes un elektroenerģijas situāciju novadā.

Novada domes pārstāvji informēja, ka ar struktūrfondu palīdzību plānots realizēt projektu, lai pārietu no gāzes uz šķeldas apkuri, samazinot gāzes patēriņu par 90 % nākamajā apkures sezonā, jo šobrīd novadā ir vieni no augstākajiem tarifiem valstī. Tāpat pašvaldības vadība pastāstīja, ka šobrīd ir saņēmusi vairāk nekā 3000 kompensāciju pieteikumu rēķinu apmaksai par siltumu un elektrību.

Valsts prezidents arī pārrunāja Administratīvi teritoriālo reformu Jēkabpils novadā, apvienojot piecus novadus un Jēkabpils pilsētu, kas pēc reformas ieguvusi valstspilsētas statusu. Novada domes pārstāvji norādīja, ka reforma sniegusi labāku finansiālo kapacitāti, īpaši lauku teritorijām, tādējādi nodrošinot lielāka mēroga attīstības plānošanu. Kā lielāko izaicinājumu novadā min dažādos infrastruktūras attīstības līmeņus plašajā novada teritorijā.

Sarunas laikā tika diskutēts par pašvaldības attiecībām ar valsti. Šajā jautājumā novada domes deputāti norādīja uz iepirkumu procedūru, kas šobrīd ir smagnēja un lēna, tādējādi apgrūtinot pašvaldības darbu ārkārtas situācijās, piemēram, energoresursu cenu kāpuma ietekmē. Valsts prezidents norādīja, ka jaunajās koalīcijas sarunās birokrātijas mazināšana iepirkumu procesā ir viens no centrālajiem uzdevumiem nākamajai valdībai.

Tika apspriests arī pilsētā sasāpējušais jautājums par Jēkabpils Valsts ģimnāzijas renovācijas darbiem. Runājot par kopējo skolu tīkla attīstību, Valsts prezidents atzinīgi novērtēja to, ka visās Jēkabpils novada skolās bērni jau apgūst valsts aizsardzības mācību.

Darba vizītes pirmajā daļā Valsts prezidents apmeklēja arī vietējos uzņēmumus – durvju ražotāju “Brodoor” un akustisko paneļu, skandu un skaļruņu ražotāju “Aija Audio”, kas ir kāpinājis ražošanas jaudas un paplašinājis uzņēmuma darbību, nostiprinot pozīcijas nišas tirgū. E. Levits devās arī uz vienu no lielākajiem Jēkabpils uzņēmumiem un reģiona darba devējiem – pilna cikla būvniecības uzņēmumu “Jēkabpils PMK”, kas inovatīvu, energoefektīvu būvmateriālu izstrādē sadarbojas ar Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāti.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents Jēkabpils novada pašvaldības vadībai oficiāli pasniedza jauno novada ģerboni.

18.10.2022. Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Jēkabpils novadu