Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits un Baltkrievijas Republikas demokrātisko spēku līdere Svjatlana Cihanouska

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Baltkrievijas Republikas demokrātisko spēku līderi Svjatlanu Cihanousku (Sviatlana Tsikhanouskaya), uzsverot Latvijas nelokāmo atbalstu Baltkrievijas tautas nākotnei demokrātisko Eiropas valstu saimē.

“Baltkrievija ir nākotnes Eiropas sastāvdaļa. Ir jāturpina atbalstīt Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību un jāveicina arī baltkrievu emigrācijas konsolidācija ārpus Baltkrievijas, lai tā varētu atbalstīt cīņu pret režīmu. S. Cihanouska uzsvēra, ka Latvija ir Baltkrievijas tautas draugs, un es apliecināju, ka mēs turpināsim šo atbalsta politiku un cīnīsimies kopā ar baltkrievu opozīciju par demokrātiju visā Eiropā, kas ietver, protams, arī Baltkrieviju,” sacīja E. Levits.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Eiropas Savienībai ir jāturpina un jāpastiprina stingras sankcijas pret A. Lukašenkas režīmu, kas kopā ar Krieviju īsteno noziedzīgo karu Ukrainā. Tāpat visos starptautiskajos forumos Latvija arī izsaka nosodījumu par brutālo opozīcijas vajāšanu un ieslodzīšanu Baltkrievijā.

Valsts prezidents un S. Cihanouska pārrunāja Baltkrievijas opozīcijas cīņu pret A. Lukašenkas režīmu Baltkrievijā, kā arī Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības apvienošanās procesu pasaulē. E. Levits atzīmēja Latvijas pieredzi padomju okupācijas laikā, kad emigrācijas sabiedrība visā pasaulē uzturēja starptautiskā apritē Latvijas okupācijas neatzīšanas politiku un koordinēja pilsoniskos centienus Pasaules brīvo latviešu apvienības ietvaros.

VIDEO:
09.06.2022. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Baltkrievijas Republikas nacionālo līderi Svjatlanu Cihanousku