Ārlietas Edgars Rinkēvičs
Edgars Rinkēvičs un Maija Sandu sēž viens otram pretī un sarunājas

19. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Moldovas Republikas prezidenti Maiju Sandu (Maia Sandu), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, Krievijas agresiju Ukrainā un abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā Valsts prezidents apliecināja Latvijas interesi turpināt sadarboties ar Moldovu attīstības sadarbības projektos un atzinīgi novērtēja Moldovas noturību saistībā ar Krievijas hibrīddraudiem pret Moldovu.

Sarunā E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvija atbalsta iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) sarunu sākšanu ar Moldovu jau šogad. Valsts prezidents pauda gandarījumu par Moldovas sadarbību ar Ukrainu, nodrošinot graudu transportēšanu uz ES. E. Rinkēvičs aicināja Moldovu pieskaņoties ES sankciju regulējumam, tādējādi nepieļaujot Krievijas centienus apiet sankciju režīmu.

19.09.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tiekas ar Moldovas Republikas prezidenti Maiju Sandu (Maia Sandu)