Ārlietas Edgars Rinkēvičs
11.06.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Somijas Republikas prezidentu Aleksandru Stubu

11. jūnijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Somijas Republikas prezidentu Aleksandru Stubu (Alexander Stubb). Tikšanās notika NATO Austrumu flanga valstu jeb tā dēvētā Bukarestes devītnieka (B9) samita Rīgā ietvaros.

Tikšanās laikā Valsts prezidents apliecināja, ka Latviju un Somiju vieno teicamas divpusējās attiecības, kā arī kopīga izpratne un intereses reģiona drošībā. E. Rinkēvičs atzīmēja ciešo sadarbību militārās industrijas jomā, īstenojot kopīgus projektus, kā arī apliecināja Latvijas interesi padziļināt sadarbību. “Latvija un Somija rāda lielisku piemēru sadarbībai un kopīgu projektu īstenošanai, lai stiprinātu militārās industrijas kapacitāti. Tas ir būtiski ne tikai Eiropas Savienības un NATO, bet arī Ukrainas drošības stiprināšanai,” pauda E. Rinkēvičs.

Runājot par reģiona drošību, Valsts prezidents uzsvēra, ka Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO ir ievērojami veicinājusi Baltijas jūras reģiona un alianses drošību. Vienlaikus E. Rinkēvičs atzīmēja nepieciešamību stiprināt noturību pret Krievijas kaitnieciskajām aktivitātēm sabiedroto teritorijā, uzsverot ciešas koordinācijas starp NATO dalībvalstu atbildīgajām iestādēm nozīmi.