Egils Levits Iekšpolitika
09.02.2023. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Egils Levits šodien tikās ar klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru, lai pārrunātu aktualitātes jaunizveidotās ministrijas dienas kārtībā. Valsts prezidents norādīja, ka Latvijas valstij ir nepieciešama konsolidēta politika prioritāri svarīgajās klimata un enerģētikas jomās.  

Valsts prezidents pauda gandarījumu par Klimata un enerģētikas ministrijas izveidi. Latvijai ir nepieciešama šīs nozares politiskā vadība Ministru kabineta līmenī. Tāpēc Valsts prezidents valdības veidošanas procesā bija atkārtoti aicinājis veidot Klimata un enerģētikas ministriju.

Valsts prezidents E. Levits pozitīvi novērtēja nodomu veidot Ministru kabineta Klimata un enerģētikas komiteju. Tajā būtu emisiju ietilpīgo satiksmes un zemkopības jomu pārraugošās ministrijas. Komitejas vadībā būtu Klimata un enerģētikas ministrija. Tas dotu iespēju koordinēt klimata politiku gan valsts, gan ES līmenī.

Tikšanās laikā Valsts prezidents un ministrs pārrunāja darbu pie Nacionālā enerģētikas un klimata plāna. Tas būtiski jāpārveido, jo kopš tā pieņemšanas 2019. gadā ir pieaugušas Eiropas Savienības klimata ambīcijas un Krievijas iebrukums Ukrainā kardināli mainījis situāciju enerģētikas nozarē. Ministrs informēja, ka aktualizētais plāns jāiesniedz Eiropas Komisijai līdz vasarai, un pašreiz pie tā notiek intensīvs darbs.

Abi piekrita, ka liela nozīme klimata politikas veidošanā ir pētniecībai: “Mums ir jāiegulda pētījumos, kas atbalsta klimata un enerģētikas politiku, lai mūsu valsts viedoklis tiktu uzklausīts, pieņemot datos balstītus lēmumus,” uzsvēra Valsts prezidents E. Levits.

Tāpat sarunas laikā Valsts prezidents un ministrs bija vienisprātis, ka Latvijas tautsaimniecības attīstību ir nepieciešams salāgot ar Latvijas klimata neitralitātes mērķiem.

09.02.2023. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru