Edgars Rinkēvičs Iekšpolitika
Sarunas dalībnieki ar galdu Valsts prezidenta kabinetā

Lai pārrunātu valdības veidošanas gaitu, 30. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Saeimā pārstāvētās politisko partiju apvienības “Apvienotais saraksts” pārstāvjiem. Tikšanās notika pēc apvienības iniciatīvas. Partiju apvienība “Apvienotais saraksts” iepazīstināja Valsts prezidentu ar savu redzējumu par valdības veidošanas gaitu.

Sarunas laikā Valsts prezidents vēlreiz vērsa uzmanību uz apstākli, ka valdību var veidot tikai viens Valsts prezidenta aicināts Ministru prezidenta amata kandidāts, ko noteic Satversmes 56. pants. Tas ir uzdevums, kas šobrīd ir uzticēts Ministru prezidenta amata kandidātei Evikai Siliņai.

“Mana nostāja kopš š. g. 21. un 22. augusta, kad Rīgas pilī tikos ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot un noskaidrojot politisko spēku viedokļus par vēlamo koalīcijas modeli un iespējamo Ministru prezidenta amata kandidātu, kā arī redzējumu par valdībai veicamajiem ilgtermiņa un neatliekamajiem darbiem, nav mainījusies. Joprojām uzskatu, ka ir iespējams jauno Ministru kabinetu izveidot ar iespējami plašu Saeimas vairākuma atbalstu. Kavēšanās ar valdības izveidi nav pieļaujama, tādēļ aicinu visus politiskos spēkus Saeimā, tostarp partiju apvienību “Apvienotais saraksts”, vienoties par neatliekami veicamajiem darbiem,” uzsvēra Valsts prezidents.

Ņemot vērā, ka šo konsultāciju laikā no pieciem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, t. i., Jaunā vienotība, Zaļo un zemnieku savienība, Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Progresīvie, tika saņemts arī principiāls atbalsts Valsts prezidenta izvirzītajiem valsts attīstības mērķiem un veicamajiem neatliekamajiem darbiem, Valsts prezidents sagaida konstruktīvu rīcību, strādājot pie jaunas valdības izveides.

30.08.2023. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās Rīgas pilī ar Saeimā pārstāvētās politisko partiju apvienības “Apvienotais saraksts” pārstāvjiem