Ārlietas Egils Levits
Egils Levits uzrunā Detroitas latviešus

23. septembrī Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Detroitas latviešu kopienu, lai augstu novērtētu viņu pašaizliedzīgo darbu latvietības uzturēšanā un Latvijas interešu aizstāvībā daudzu desmitu gadu garumā.

“Darbs, ko jūs un citi latvieši ieguldījāt Latvijas valstiskuma uzturēšanā okupācijas laikā un Latvijas politisko interešu aizstāvībā, vainagojās ar okupācijas neatzīšanas politiku ASV un vēlāk ar Latvijas neatkarības atjaunošanu. Jūs vienmēr esat bijuši enerģiski un efektīvi un, daudz nevelkot garumā lietas, ķērušies pie rīcības un panākuši rezultātu. Jūs esat ne vien palīdzējuši savas latvietības uzturēšanai, bet arī nesavtīgi snieguši atbalstu Latvijai. Izsaku jums lielu pateicību par ieguldītajām pūlēm,” teica Valsts prezidents.

Tāpat E. Levits pateicās latviešu skolām par neatlaidīgo darbu, arī pārvarot COVID-19 pandēmijas ierobežojumus: “Latvijas valstij ir robežas, bet globālai latvietībai to nav, tāpēc darbs, ko vecāki un latviešu skolas velta latvietības uzturēšanai, ir nozīmīgs mūsu identitātei, valodai un kultūrai.”

FOTO:
VIDEO:
Mastos plīvo Latvijas karogs, ANO karogs un Latvijas Valsts prezidenta standarts