Ārlietas Egils Levits
No kreisās: vēstnieka kundze, Valsts prezidents, vēstnieks

26. janvārī Valsts prezidents Egils Levits vēstnieka kadences noslēgumā uz tikšanos Rīgas pilī aicināja V. E. Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Džonu Lesliju Kārvailu (H. E. Mr John Leslie Carwile). Par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un ASV attiecību stiprināšanā Valsts prezidents vēstniekam pasniedza visaugstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni, III šķiru, ieceļot Džonu Lesliju Kārvailu par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Pasniedzot augsto apbalvojumu, Valsts prezidents sacīja:

“Pērn atzīmējām Latvijas un ASV diplomātisko attiecību simtgadi. Šo simt gadu laikā mēs allaž esam varējuši paļauties uz savu draugu un sabiedroto. Jo īpaši tagad, kad ASV ir pastiprinājusi savu militāro klātbūtni NATO Austrumu flangā, kas ir ļoti būtiski reģiona drošībai.

Latvijas un ASV transatlantiskās saites ir ciešas, taču Jūsu personiskais ieguldījums Latvijas un ASV attiecību stiprināšanā, politiskā dialoga veicināšanā un uzturēšanā ir ļoti nozīmīgs.”

26.01.2023. Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tiekas ar ASV vēstnieku Latvijā Džonu Lesliju Kārvailu (H. E. Mr John Leslie Carwile) vēstnieka kadences noslēgumā